Moravskoslezská divize skupina D - 17. kolo ne 17. 3. 2024 15:00

Branky: 41. I. Kazlou , 76. J. Žíla - 52. D. Šerý (p.)

ŽK: 49. V. Voráček , 58. I. Kazlou , 88. K. Labaran - 58. Š. Zástěra , 82. F. Och , 96. D. Šerý

Rozhodčí: Fabeš Roman - Rygl Luboš, Terber Ondřej

Počet diváků: 225.
Střely na bránu: 2:6:, Rohy: 2:6

P. Duba - D. Voráč (68. J. Žíla), F. Zid (46. O. Skryja), F. Vošmera (89. J. Fuxa), V. Haala, M. Pecina, K. Labaran, V. Voráček, F. Sobotka, T. Diviš (46. T. Čaloud), I. Kazlou

A. Dubec - A. Zástěra (46. F. Och), D. Homola, Š. Zástěra (88. D. Maršík), J. Maršík, A. Savi, M. Havel, I. Popovych, D. Šerý, O. Luňáček (84. V. Šmíd), M. Fila

V prvním jarním domácím utkání přivítal Slavoj celek z Humpolce. Hosté měli lepší vstup do utkání. V 16. minutě dlouhý nákop za naší obranu a dobrá šance Humpolce, naštěstí Duba dobře zasahuje. Ve 38. minutě domácí Voráč chybuje v rozehrávce a hostující útočník peláší sám na naší branku, jenom výborný návrat domácího kapitána Vojty Haali zabrání hostům ve skórování. Ve 40.minutě Voráč pronikne až před šestnáctku soupeře kde ho fauluje obránce Humpolce. K přímému kopu se postaví Marek Pecina a jeho parádní střelu hostující gólman vyškrábne jen na tyčku, u dorážky je nejdříve důrazný Ilya Kazlou 1:0. Ve 44.minutě ve stoprocentní šanci trefuje Filip Vošmera jenom gólmana.

Do druhého poločasu udělá Slavoj dvě změny v sestavě, levá strana má nové obsazení, Ondru Skryju a Tomáše Čalouda. V 52.minutě Marek Pecina fauluje uvnitř domácího pokutového území, z následné penalty srovnává Šerý na 1:1. Slavoj v 68.minutě střídá, odchází Daniel Voráč a na hřiště jde Honza Žila. A hned v 75. minutě právě Žila dostane nahrávku od Kazloua a poradí si se dvěma obránci náramně, jeho střela končí přesně u tyčky gólmana Dubce 2:1. Do konce utkání už se Slavoj soustředí hlavně na udržení výsledku to se mu s vypětím všech sil povede a připisuje si velmi důležité 3 body do divizní tabulky.

Ohlasy

Lukáš Adamec: "Dnešní utkání se nám vůbec nepovedlo, z předvedené hry asi diváky boleli oči, první poločas jsem se paradoxně dostali do vedení. Druhý poločas byl o malinko lepší. Hra byla ale stále velmi neurovnaná. Humpolec byl po většinu zápasu lepší. My můžeme poděkovat skvěle chytajícímu Patrikovi Dubovi a Honzovi Žilovi kterému stačilo málo a parádní akcí nám zajistil tolik potřebné tři body. Každopádně my máme na čem pracovat a musíme se z toho poučit a do příštích zápasů zlepšit spoustu věcí. Velmi si cením toho že i přes to že se nám utkání nepovedlo dokázali jsme vůlí, bojovností a i s patřičnou dávkou štěstí důležitý zápas vyhrát. Snad nám to dodá trochu klidu a budeme se zlepšovat."

Autor fotek: Ivo Havlík