Desatero klubu

POCTIVOST

POCTIVĚ TRÉNUJI A ŽÁDNÉ CVIČENÍ NEOŠIDÍM. MAKÁM ZE VŠECH SIL, JAK V TRÉNINKU TAK V ZÁPASE.


DISCIPLÍNA

POSLOUCHÁM TRENÉRA A ŘÍDÍM SE JEHO POKYNY. TRENÉRA CTÍME JAKO OSOBU, KTERÁ NÁM UKAZUJE CESTU KE ZDOKONALENÍ SE, VŽDY SE ŘÍDÍME JEHO POKYNY A BEZ ODMLOUVÁNÍ JE PLNÍME. TRENÉR JE PRO NÁS NA HŘIŠTI NEJVĚTŠÍ AUTORITOU, VEDE NÁS A MY HO NÁSLEDUJEME.


TÝM

NIKDY SE NEZLOBÍM NA SPOLUHRÁČE, ANI KDYŽ NĚCO POKAZÍ. JSME VŠICHNI JEDEN TÝM, HRAJEME JEDEN ZA VŠECHNY VŠICHNI ZA JEDNOHO.


UŠLECHTILOST

PŘI VSTUPU NA STADION, A KDEKOLIV SE POTKÁME, SE VŠICHNI VZÁJEMNĚ NAHLAS, ZŘETELNĚ A S ÚSMĚVEM POZDRAVÍME, PROTOŽE K SOBĚ CHOVÁME VZÁJEMNÝ RESPEKT. MLADŠÍ ZDRAVÍ PRVNÍ. ZDRAVÍME

VŠECHNY, KTERÉ Z FOTBALU ZNÁME. STEJNĚ SE CHOVÁME I NA CIZÍCH HŘIŠTÍCH.


SAMOSTATNOST

SÁM SI CHYSTÁM VĚCI NA FOTBAL A SÁM SI NOSÍM TAŠKU. PO FOTBALE SI SVÉ VĚCI UKLIDÍM, VYČISTÍM. O SVÉ VYBAVENÍ, DRES, KOPAČKY A TEPLÁKOVOU SOUPRAVU SE DOBŘE STARÁM.


TRÉNINK

NA TRÉNINK CHODÍM VČAS, TAK ABYCH NA ZAČÁTKU TRÉNINKU BYL JIŽ OBLEČENÝ NA HŘIŠTI. DO KABINY CHODÍM SÁM BEZ RODIČŮ A OBLÉKÁM SE SÁM. Z TRÉNINKU SE OMLOUVÁM TRENÉRŮM CO NEJDŘÍVE PŘEDEM. VÁŽÍM SI PRÁCE SVÉHO TRENÉRA.


ROVNOST A FAIR PLAY

NEBOJÍM SE A HRAJI S ODVAHOU. V ZÁPASE CHCI VŽDY VYHRÁT, VŽDY HRAJI V DUCHU FAIR PLAY A ZA CELÝ TÝM. PO ZÁPASE SE NEPOVYŠUJI ANI NEPONIŽUJI PŘED SOUPEŘEM. FOTBALEM SE BAVÍME.


ROZHODČÍ

NEKOMENTUJI VÝKON ROZHODČÍHO, JEHO ROZHODNUTÍ VŽDY PLATÍ. CHCEME VYHRÁT, ALE NIKOLI ZA KAŽDOU CENU. ZÁPAS ŘÍDÍ ROZHODČÍ A NIKDO NEMÁ PRÁVO MU DO JEHO ŘÍZENÍ HRY ZASAHOVAT, ROZHODČÍ ZASLOUŽÍ NÁŠ RESPEKT.


VZOR

DOBŘE SE UČÍM VE ŠKOLE, VŠUDE SE CHOVÁM JAKO SPRÁVNÝ SPORTOVEC A JSEM VZOREM PRO OSTATNÍ.


ČEST

V ZÁPASE VŽDY BOJUJEME ČESTNĚ A PODLE PRAVIDEL. JE-LI SOUPEŘ LEPŠÍ, UZNÁME TO A PO ZÁPASE MU PODÁME RUKU A VZDÁME MU TÍM ČEST. I PROHRA NÁS POSOUVÁ O KROK VPŘED. VYHRAJEME-LI, VZDÁME STEJNÝM ZPŮSOBEM ČEST SOUPEŘI, KTERÝ PROHRÁL, A TÍM MU UKÁŽEME, ŽE SI VÁŽÍME JEHO BOJOVNOSTI A ODHODLÁNÍ. STARÁ MOUDROST ŘÍKÁ, ŽE JEN TEN, KDO UMÍ PROHRÁVAT, UMÍ TAKÉ VÍTĚZIT. TÍMTO VŠÍM DĚLÁM ČEST A DOBRÉ JMÉNO MATEŘSKÉMU KLUBU SLAVOJ POLNÁ A HLAVNĚ SOBĚ.