Moravskoslezská divize skupina D - 20. kolo ne 7. 4. 2024 15:30

Branky: 40. P. Fiala (p.) - 4. J. Žíla , 80. F. Sobotka

ŽK: 56. J. Henzl , 87. P. Fiala - 61. J. Žíla , 65. F. Sobotka , 66. V. Haala

Rozhodčí: Rosický Jakub - Holub Radim, Fabeš Roman

Počet diváků: 280.
Rohy: 5:2:

T. Jícha - J. Nedvěd, R. Sodomka (88. L. Mikišek), S. Švoma, J. Henz l(56. J. Jiroušek), O. Starý, J. Dočekal (46. D. Novotný), Č. Vitásek, O. Horák (56. J. Veselský), P. Fiala, T. Trojánek

P. Duba - J. Žíla (84. J. Fuxa), D. Voráč, I. Kazlou, O. Skryja, F. Vošmera, V. Haala, M. Pecina, K. Labaran, V. Voráček (15. T. Čaloud), F. Sobotka

Za krásného přímo letního počasí vstoupil Slavoj do zápasu skvěle, kdy již ve 4.minutě po centru Voráče zakončoval Žila a Slavoj vedle 1:0. O 10.minut později přišla pro náš tým komplikace, kdy se srazil Vojta Voráček s brankářem Patrikem Dubou a Vojta to odnesl roztrženou hlavou a muselo přijít střídání. Na stopera se posunul Marek Pecina a tím se naše hra dostala více do defenzivy, ale i když od té doby náš tým více bránil i tak se dostával do náznaku šancí. Bohužel ve 40.minutě se Žďáru povedlo srovnat z penalty a tak se do kabin šlo za stavu 1:1.

Do druhého poločasu vstoupil Žďár náporem, ale naši hráči dobře bránili a postupně se hra vyrovnávala a Slavoj se dostával více do hry. Také nás podržel Duba, který pokryl asi největší šanci Žďáru skvělým zákrokem, kdy hlavičku z rohového kopu vyrazil na roh. V 70.minutě šel sám na brankáře Honza Žila, ale nepovedlo se mu zakončení a Jícha jeho střelu bez problému chytil. V 80. minutě z rohového kopu na zadní tyč hlavičkoval Franta Sobotka a na to už bych Jícha krátký. Kluci dohráli zápas takticky velice dobře a obětavě vše oběhali a nepustili Žďár do žádné šance na vyrovnání.

Ohlasy

Lukáš Adamec, trenér: Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a po pěkné akci se ujali vedení, po ošklivém zranění Vojty Voráčka jsme museli sáhnout do osy týmu a malinko to přeházet, ale kluci kterých se to týkalo to zvládli parádně. Žďár se snažil po celý zápas najít skulinku v naší kompaktní obraně, ale ta pracovala bezchybně. Žďár si toho za celý zápas moc nevypracoval. Ve druhé půli jsme měli dost přečíslení a příležitostí utkání překlopit na naší stranu, povedlo se to až ke konci zápasu z rohového kopu. Kluci zvládli zápas na jedničku plnili velmi dobře stanovenou taktiku a Žďár si s námi nevěděl moc rady. Další povedené venkovní utkání. Dostali jsme se do klidného středu tabulky a budu velmi rád, když se v těchto vodách budeme pohybovat co nejdéle. Těžko chválit jednotlivce vyhrál skvěle fungující tým.

Autor fotek: Ivo Havlík