14.08.2019 11:39
počet zobrazení: 785

Oslabený polenský Slavoj má jasno: Cílem bude záchrana

Rozhovor s trenérem Michalem Lovětínským z Deníku Vysočina, autor Vít Brabec. Sestava na novou podzimní sezónu 2019, příchody a odchody.

Patřili k týmům, které budily respekt a měly sílu. Jenže stačí jedna celkem krátká letní přestávka, a vše je, zdá se, zcela jinak. Trenér fotbalistů Slavoje Polná Michal Lovětínský přišel o osu týmu a na prahu nové divizní sezony mluví hlavně o tom, že se bude chtít vyhnout záchranářským starostem. Vyššími ambicemi se neoháněl.

Takřka polovina hráčů základní sestavy Slavoje z minulého ročníku divize D bude v tom novém zcela určitě jiná! „Čtyři lidi nám odešli,“ jen pokrčil rameny Michal Lovětínský nad ztrátou Šourka, Kavky, Fadrného a Válka. A k tomu přibyl marod Čížek, který si obnovil zranění kolene a bude muset na plastiku vazů. Dá se tedy jen konstatovat, že Polenským se rozpadla nejen obrana, ale takřka celá osa týmu! „Musíme se s tím nějak poprat. Máme tady kluky z dorostu a béčka, budeme to hrát s nimi. Nedá se nic dělat,“ doplňuje kouč.

NABÍRÁNÍ KONDICE

Svému týmu ale věří. „V poháru jsme proti Staré Říši odehráli velmi dobrý první poločas. Vím, že jedna vlaštovka jaro nedělá, ale kluci si dokázali, že umí hrát, jen to musí být celých devadesát minut,“ naráží na obrat v derby a zřejmě momentálně i nejslabší stránku svého týmu. „Musíme stále pracovat na kondici. Odešli jsme fyzicky, ale je to pochopitelné, protože nastupují kluci, kteří na jaře moc nehráli, a teď jsou najednou v plném zatížení. To je pro ně těžké,“ dodává Lovětínský.

Suma sumárum. Slavoj si kvůli velkým personálním změnám velké ambice pro nový divizní ročník nestanovil.

Spíše naopak. Bude doufat, že udělá dostatek bodů, aby neměl problémy na chvostu tabulky a mohl prožít klidnější zimu. „Naším cílem je záchrana,“ jen potvrdil trenér, který si myslí, že nová sezona nebude tak kvalitní jako ta předešlá. „Těžko říci. Ale když jsem viděl Starou Říši, tak té odešlo také hodně hráčů, a kvalitních. A takoví se budou těžko hledat. Ta úroveň jde pomalu a jistě dolů. Hráči nejsou,“ říká Lovětínský a pokračuje. „Podle mě z toho budou profitovat béčka. Zbrojovka a možná i Jihlava. A ještě třeba týmy okolo Znojma. Uvidíme, jak to bude vypadat. My se musíme soustředit hlavně sami na sebe a jít zápas od zápasu,“ uzavírá Michal Lovětínský.

Soupiska

Brankáři: Lukáš Konrád (1998), Jindřich Skočdopole (1981), Jan Mezera (2000)
Obránci: Marek Šimek (1994), Vojtěch Haala (1996), Jakub Holub (1995), František Sobotka (2000), Patrik Trombelli (1981)
Záložníci: Jiří Klíma (1991), Jan Urbánek (1993), Daniel Voráč (1999), Vojtěch Voráček (2000), Marek Šerý (1997), Tomáš Čaloud (2002)
Útočníci: Štěpán Rod (1993), Adam Apfelthaler (2000), Tadeáš Vrba (2000)

Trenér: Michal Lovětínský
Asistent trenéra: Patrik Trobmelli
Vedoucí realizačního týmu: Jindřich Skočdopole st.
Vedoucí mužstva: Petr Pražák
Kustod: Libor Čaloud
Masér: Ladislav Kopečný

Příchody: František Sobotka a Tomáš Čaloud (oba přeřazeni z dorostu), Tadeáš Vrba (FŠ Třebíč).

Odchody: Ondřej Šourek a Daniel Kavka (oba Rakousko), David Čížek (dlouhodobě zraněný), Jiří Fadrný (Boskovice), Tomáš Válek (Třebíč)

Výsledky v přípravě: Bohunice 0:3, Speřice 3:2, St. Říše 1:3 (pohár), Chotěboř 1:3.

 
­­­­­­­­ ­ ­ ­

­­­­­© 2003 - 2016 Fotbal Polná, kontakt: slavoj@fotbalpolna.cz, Skype: sk­oca007

­­­­­­­Slavoj TKZ Polná na facebooku
­Powered and created by TELE­3 s.r.o.­­