19.12.2018 22:26
počet zobrazení: 1028

Trenér polenských fotbalistů Michal Lovětínský při hodnocení říká

Podzim dělím na dvě fáze: před Spartou výborný, po ní horší. Zdroj Denik Vysočina, autor Ondřej Dudáš.
Polná Náročný a dobře rozjetý podzim se slabším koncem. Tak lze v souhrnu pohlížet na uplynulou první část letošního ročníku fotbalové divize D v Polné. Slavoj byl jednu dobu na druhém místě, v domácím poháru potrápil pražskou Spartu, ale ze závěrečných čtyř zápasů vytěžil pouhé dva body.

„Bylo tam více faktorů. Průběžné šesté místo ale není špatné,“ říká polenský trenér Michal Lovětínský.

Jak uplynulý podzim hodnotíte?

Rozdělil bych ho na dvě fáze. Před pohárovým zápasem se Spartou a po něm. Z té první panuje absolutní spokojenost. S výjimkou domácí prohry s Velkou Bíteší, která mě mrzí ještě teď, se nám dařilo, předváděli jsme výborné výkony a dokázali porazit třeba i Žďár. Třikrát za sebou se nám také podařilo zvítězit 3:0, což o něčem svědčí.

A po Spartě?

To už bylo horší. Nevím, jestli přišlo nějaké uspokojení, případně ztráta motivace, protože samozřejmě hrát se Spartou a poté další divizní zápasy je trochu složitější. Přičítám to ale i těžšímu losu. V domácích zápasech jsem měli Blansko, Lanžhot a Starou Říši, což jsou samozřejmě velmi kvalitní týmy. Další věcí bylo kondiční hledisko. Společně s letní přípravou a pohárovými zápasy jsme na podzim odehráli 24 zápasů, což je ve třinácti hráčích poměrně dost.

Cílem bylo hrát do pátého místa, což vám těsně uniklo…

To je pravda, ale jsme šestí s jednobodovou ztrátou na páté místo, takže to zhruba odpovídá. Samozřejmě je tam znát ten zmiňovaný zápas s Velkou Bíteší, škoda.

Prožili jste pohárovou jízdu zakončenou vysněným soupeřem v podobě Sparty, takže asi těch zápasů, co byly navíc, nelitujete…

Určitě ne! Právě proto ten pohár hrajeme. Navíc jsme měli zajímavé soupeře. Derby ve Velkém Beranově, divizního nováčka Humpolec, Hranice na Moravě, což byla konfrontace se sousední divizí, a pak Spartu, na kterou do Polné přišlo 3,5 tisíce lidí a dokázali jsme ji nějakým způsobem potrápit.

Oproti předchozím sezonám jste měli méně propustnou defenzivu, byl tím hlavním faktorem příchod vašeho bývalého spoluhráče z Jihlavy Ondřeje Šourka?

Jednoznačně. Ondra byl naší největší letní posilou a do puntíku splnil to, co jsme od něj očekávali. Organizoval, četl hru, mluvil. Sice jsme nějaké góly dostali, ale nebylo jich tolik. Celkově jsme změnili i pojetí hry. Už to není tak individuální, snažíme se hrát více týmově.

V útoku pookřál Válek, je s jeho osmi góly spokojenost?

V pozitivním slova smyslu se na něm podepsala tréninková docházka, kterou měl stoprocentní. To je s ohledem na to, že studuje v Brně, obdivuhodné. Musím ho pochválit, protože potvrzuje svoje kvality a má čich na góly. Samozřejmě ale těží z práce celého týmu. Třeba Urbánek střílel předtím více gólů, ale teď v některých momentech vidí, že je tam útočník, který proměňuje šance, takže místo zakončení spíš nahraje.

Góly se ale čekaly také od navrátilce z Rakouska Daniela Kavky, na konec má na kontě jenom dva, čím to?

Stejný případ jako Urbánek. Oba mají trochu jiné úkoly a jak jsem již říkal, snažíme se hrát víc týmově. Konkrétně u Dana také hrálo roli to, že na začátku podzimu musel stát kvůli nevyřešenému transferu z Rakouska. Věřím, že na jaře potvrdí i své střelecké kvality a dá více gólů.

Minulý rok z Polné během zimy odešlo jednorázově hned několik opor do Rakouska, jak to bude letos, jsou už jisté nějaké odchody?

O ničem nevím. Není tajemstvím, že chce skončit Jindra Skočdopole, takže hledáme náhradu do branky. Máme tady dva mladé kluky, kterým ale zatím chybí zkušenosti.

Jste šestí a s ohledem na suverenitu Blanska a mizérii Nových Sadů s Bystrcí se vás postupové ani sestupové příčky netýkají, nemáte strach o jarní motivaci?

To vůbec, hrajeme o body, fotbal nás baví a určitě nic nebudeme vypouštět. Jednak se budeme chtít vytáhnout na favority a pak samozřejmě zvládat i zápasy se slabšími týmy, aby nevznikaly spekulace, že jsme něco někomu pustili.

Asi je ale škoda, že jsou v soutěži takové rozdíly...

Bohužel takový je trend. Soutěže ztrácí kvalitu a některé slabší týmy zůstávají odříznuté u dna. Prostě nejsou hráči, mladí kluci mají jiné zájmy a lepší už to asi nebude. Divizi určitě neprospěje ani plánované rozšíření na tři moravské skupiny.
 
­­­­­­­­ ­ ­ ­

­­­­­© 2003 - 2016 Fotbal Polná, kontakt: slavoj@fotbalpolna.cz, Skype: sk­oca007

­­­­­­­Slavoj TKZ Polná na facebooku
­Powered and created by TELE­3 s.r.o.­­