22.11.2018 10:23
počet zobrazení: 1113

Loňské úprky se opakovat nebudou, klub ale hledá novou brankářskou jedničku

Deník Vysočina napsal. Autor Ondřej Dudáš.
­Situace z loňské zimy, kdy z Polné zmizela hned pětice hráčů do Rakouska, se letos opakovat nebude. Pokračovat v šestém celku divize D by měly všechny opory. Výjimkou patrně bude brankář Jindřich Skočdopole, který v létě neukončil kariéru jenom proto, že klub nesehnal adekvátní náhradu. Ve hře je také odchod jednoho z hráčů do vyšší soutěže, trenér Michal Lovětínský však jméno a případný klub zatím prozradit nechce.

„Už něco proběhlo v létě, samozřejmě máme v kádru šikovné kluky, kteří prošli Jihlavou a mají na vyšší soutěž, ale zatím zůstávají, proto nemá cenu někoho jmenovat,“ vysvětlil.

Zároveń se neobává, že by se mu měl rozpadnout tým jako minulou zimu, kdy mu odešli hned čtyři hráči základní sestavy.

„Charakter současných hráčů je trošku jiný. Neříkám, že všichni zůstanou, může přijít nějaká lákavá nabídka, ale hromadné odchody? To ne,“ ujišťuje.

Prioritou je v zimní přestávce najít novou brankářskou jedničku. Dosavadní strážce svatyně Jindřich Skočdopole chce v sedmatřiceti letech ukončit kariéru.

„Opakuje se situace z léta, kdy jsme také hledali gólmana. Měli jsme něco rozjednaného, ale nedopadlo to, takže Jindra ještě zůstal. Teď přes zimu budeme v hledání pokračovat, protože jeho současní náhradníci jsou ještě mladí kluci, kteří potřebují na divizní úroveň ještě dva tři roky vyzrát,“ vysvětluje Lovětínský aktuální situaci.

Skočdopole je polenským odchovancem a synem současného předsedy. Po působení v mládežnických výběrech Jihlavy se na přelomu tisíciletí vrátil zpět do Slavoje a v jeho brance se podílel na všech novodobých úspěších v podobě postupu do krajského přeboru v roce 2006 a triumfu v této soutěži v roce 2011, který znamenal postup do divize D.
 
­­­­­­­­ ­ ­ ­

­­­­­© 2003 - 2016 Fotbal Polná, kontakt: slavoj@fotbalpolna.cz, Skype: sk­oca007

­­­­­­­Slavoj TKZ Polná na facebooku
­Powered and created by TELE­3 s.r.o.­­