Moravskoslezská divize skupina D - 4. kolo ne 27. 8. 2023 16:30

Branky: 7. M. Niederle - 56. D. Voráč , 81. F. Sobotka

Rozhodčí: Kříž Karel - Svoboda Patrik, Šíma Nikolas

Počet diváků: 250

L. Holický - J. Fialka, D. Viktora (66. F. Morava), A. Hotovec, T. Smejkal, J. Homolka, S. Zacha (87. J. Honzl), M. Niederle, T. Vacek (82. A. Fikar), T. Mazač (66. A. Šimon), D. Jiřík

P. Duba - T. Čaloud (72. M. Drápela), D. Voráč, I. Kazlou, T. Krečman (67. A. Apfelthaler), V. Bradáč, V. Haala, M. Pecina, J. Holub (29. V. Voráček), F. Sobotka, T. Diviš (46. J. Fuxa)

Třetí hrané kolo divize D nabídlo souboj dvou nováčků z Vysočiny. Zdálo se, že podle loňských výsledků si Pelhřimov dokráčí pro důležitou výhru. Opak se však stal pravdou. Polenský Slavoj dokázal otočit poločasové skóre 0:1 na konečných 2:1 ve svůj prospěch.

Pelhřimov se dostal už v 7. minutě do rychlého vedení 1:0, když se prosadil zkušený Niederle. I nadále měl Maraton převahu a mohl své vedení zvýraznit. „Z malého vápna mohl dát gól Mazač, Smejkal trefil jen boční síť,“ litoval nevyužité šance pelhřimovský trenér Richard Zeman a dodal: „Mělo to být v poločase 3:0, ale bohužel.“

Také po změně stran měl Pelhřimov navrch, ale koncovka byla slabinou. „Mazač šel sám, ale místo zakončení levou nohou do odkryté branky volil zakončení pravou a obrana Polné to ustála,“ povzdychl si Zeman.

Slavoj čekal na svou příležitost a byli velmi efektivní. V 56. minutě vyrovnal Voráč a deset minut před koncem šokoval necelé tři stovky diváků Sobotka. „Byl to nádherný gól ze šedesáti metrů, když Franta Sobotka loboval gólmana. My jsme v zápase určitě nebyli lepším týmem, ale dokázali jsme potrestat chyby Pelhřimova. Svým způsobem jsme to tak soupeři vrátili z minulé sezony,“ uvedl trenér Slavoje Lukáš Adamec a dodal: „Litujeme bohužel jen jedné věci. Stínem našeho vydařeného utkání je zranění našeho kapitána Kuby Holuba. Doufáme, že se dá co nejrychleji do pořádku.“

Ohlasy

Richard Zeman (trenér): V prvním poločase jsme zahodili několik šancí. Mohli jsme klidně vést 3:0. Nakonec jsme na naši střeleckou impotenci doplatili.

Lukáš Adamec (trenér): ,,První poločas byla hra vyrovnaná,dostali jsme zbytečný gól po naší chybě. Druhý poločas měli míč na kopačkách domácí, my jsme dokázali vyrovnat po zaváhání domácího gólmana, když už se zdálo že se budou body dělit nachytal Franta Sobotka snad ze 60.metrů parádní střelou domácího gólmana podruhé a bylo hotovo. Pro nás obrovsky cenné vítězství, bohužel vykoupené zraněním kapitána Kuby Holuba.