Moravskoslezská divize skupina D - 1. kolo ne 6. 8. 2023 16:30

Branky: 25. V. Voráček , 37. T. Čaloud - 14. J. Pokorný

ŽK: 89. M. Pecina - 37. A. Merdita , 68. P. Loup , 83. L. Daněk

Rozhodčí: Terber Ondřej - Nápravník Jan, Šíma Nikolas

Počet diváků: 272

P. Duba - T. Čaloud (85. T. Krečman), D. Voráč (81. J. Fuxa), I. Kazlou (50. M. Drápela), F. Vošmera, V. Bradáč, V. Haala, M. Pecina, J. Holub, V. Voráček, F. Sobotka

M. Pelán - A. Merdita (72. D. Moučka), F. Krula, A. Macek (78. T. Mrňa), D. Bartoš, L. Daněk, M. Zúbek, P. Loup, T. Šperka, M. Pokorný (63. R. Novotný), J. Pokorný(72. V. Kamenský)­

­­­­­­Slavoj v prvním "premiérovém" divizním zápase přivítal Velkou Bíteš, která je již ustáleným účastníkem divize D a i když má vcelku mladý kádr její kvality jsou nesporné.

Hned v úvodu utkání a to ve 4.minutě vypálil tvrdou střelu Jakub Holub a orazítkoval tyč. Od páté minuty, ale Bíteš ukázala své kvality a na dlouhých 10.minut zavřela Slavoj na vlastní polovině, kdy dobře hrající záloha Bíteše dávala jednu průnikovou přihrávku za druhou. Některé byly do ofsajdové pozice, ale např. v 10.minutě se musel Duba vytáhnout dvěma skvělými zákroky, kdy hostující útočníci tváři v tvář našemu brankáři pohořeli. Ve 14.minutě hosté otevřeli skóre utkání, kdy sice první střelu vyrazil Duba, ale na dorážku Pokorného byl krátký. Po gólu se chvíli Slavoj hledal, ale netrvalo to dlouho a začal si také vytvářet náznaky šancí. Ve 25.minutě vybojoval obětavě Tomáš Čaloud roh a po odraženém míči se na penaltě nejlépe zorientoval Vojta Voráček a vstřelil vyrovnávací branku na 1:1. Na obě strany se hrál bojovný fotbal, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou. Ve 37.minutě po velmi pěkné akci a výborné přihrávce Marka Peciny vstřelil gól na 2:1 Tomáš Čaloud.

Druhý poločas už se nic vážného nestalo, Slavoj měl pár šancí na skórování třetího gólu, i Bíteš měla náznaky šancí, ale žádný gól již nepadl. Celý zápas se hrál ve vysokém tempu, ale kluci to zvládli na výbornou, kdy velice dobře plnily pokyny a bojovali jeden za druhého.

Příští neděli zajíždíme do Humpolce, kdy výkop je v 15:00.