1.B třída mužů, sk. B - 12. kolo ne 22. 10. 2023 14:30

Branky: 14. A. Jinek , 19. J. Požár , 89. M. Mužátko - 37. M. Jirka

ŽK: 55. J. Požár - M. Jirka , 64. D. Mühlfeit

Rozhodčí: Vašíček Jaroslav - Soukupová Věra, Šustáček David

Počet diváků: 120

V. Sklenář - J. Požár (80. F. Vrbas), D. Novotný, Z. Starý, V. Skryja, D. Požár, M. Blaha, J. Janů (87. M. Mužátko), M. Šacl, O. Klimeš (65. P. Lhoták), A. Jinek (65. J. Liška)

J. Mezera - D. Mühlfeit (72.Bohdálek), Š. Mikulinec, M. Jirka, M. Čumpl, A. Apfelthaler (46. M. Průža), A. Brukner, T. Diviš, M. Šorf (80. L. Čaloud), F. Vrbecký (72. J. Bohdálek), M. Tomas

Domácí se do svého tabulkového souseda zakousli a v úvodu byli lepším celkem. První šanci měl Šacl, který se zjevil mezi stopery, ale jeho střela levou nohou mířila vedle. Poté byl po centru zprava v tutovce Josef Požár, ale parádně jej vychytal Mezera a před Jinkovou dorážkou už bylo pískáno. Ve 14. minutě hosté propadli ve středu obrany, míč si našel Jinek a obstřelil Mezeru - 1:0. V 19. minutě se uvolnil Novotný na pravé straně a jeho centr našel Josefa Požára, který tentokrát nedal brankáři hostů šanci - 2:0. Poté domácí upustili od aktivní hry a nakonec za to byli potrestáni ve 37. minutě, když si na kolmici za obranu naběhl Jirka a obstřelil Sklenáře - 2:1.

Po přestávce hru hostů oživil střídající Průža a hrála se vyrovnaná partie. Největší šanci Polné měl střídající Bohdálek, ale Sklenář byl na místě. Pojistku přidali domácí až v samém závěru, kdy Lhoták v souboji udržel míč, ten se odrazil k Mužátkovi, který jej nekompromisně poslal za brankáře Mezeru - 3:1.

Petr Šustáček (trenér): Zápas jsme začali ve výborném tempu a po dvaceti minutách jsme šli po gólech Jinka a Požára do zaslouženého vedení, ale po třiceti minutách jsme ubrali a zbytečně jsme soupeře pustili do hry, čehož dokázal využití a snížil na 2:1. O přestávce byla nastavená taktika zřejmá - nastoupit aktivně a nenechat se zatlačit před vlastní vápno. Naštěstí jsme hráli pozorně z obrany a narozdíl od jiných zápasů jsme nechybovali, což rozhodlo o naší výhře proti kvalitnímu fotbalovému soupeři. Sladká tečka přišla na závěr, kdy si ve vápně našel odražený míč Mužátko a po necelých dvou minutách na hřišti upravil rumunskou placirkou pod břevno skóre na konečných 3:1.