Moravskoslezská divize skupina D - 12. kolo ne 22. 10. 2023 14:30

SLAVOJ POLNÁ

vs

TJ SOKOL LANŽHOT

1:5 (1:3)

Branky: 25. M. Pecina (p.) - 22. E. Burac , 30. M. Totka , 46. E. Burac , 81. R. Ciprys , 84. J. Krč

ŽK: 74. M. Pecina - 36. J. Krč , 70. P. Mikúšek , 75. P. Šenk

Rozhodčí: Mach Karel - Půček Martin, Daniel Petr

Počet diváků: 170

P. Duba - F. Sobotka, T. Čaloud (65. T. Krečman), D. Voráč, D. Drápela, V. Haala, J. Fuxa (46. O. Skryja), M. Pecina (81. Z. Smutný), K. Labaran (84. F. Vala), V. Voráček, F. Vošmera (84. J. Šimek)

T. Odráška - P. Mikúšek, P. Balážik, E. Burac (81. T. Kollár), M. Totka, R. Svoboda (71. R. Ciprys), P. Šenk, T. Ravas, L. Koprna, J. Krč (85. L. Uher), N. Včelka

Lanžhotu trvalo dvacet minut, než poprvé prolomili domácí defenzivu. Na Buracovu branku z 22. minuty ale domácí bleskově odpověděli, když nařízenou penaltu proměnil Pecina - 1:1. Hosté si ale vedení vzali po půlhodině hry zpět zásluhou trefy Totky a ještě do poločasu uklidnit Lanžhot gólem do šatny Burac - 1:3.

Po změně stran se už trefovali jen hosté, a to až v závěru. Nejprve pálil přesně v 81. minutě střídající Ciprys a v 84. minutě přidal pátou trefu do sítě Polné Krč - 1:5. V závěru utkání si divizní premiéru odbyl patnáctiletý dorostenec Lukáš Uher. Ovšem ne jako brankář, kterým je, nýbrž jako hráč v poli. Odehrál posledních pět minut zápasu, když na trávníku za rozhodnutého stavu nahradil střelce poslední lanžhotské branky.

Jaroslav Hílek (trenér): Minulý zápas jsme si rozebrali na videu, co tam bylo špatně, to jsme si zdůraznili, ale kluci to stejně věděli. V Polné jsme měli jasnou motivaci vyhrát, tím, že Zbrojovka ztratila, jsme se na ni chtěli dotáhnout. A to se povedlo. Šli jsme sice do vedení, pak přišlo podkopnutí ve vápně po naší chybě a penalta. Naštěstí jsme se z vyrovnání nepoložili a do pauzy přidali ještě dvě branky. Soupeři jsme toho tentokrát moc nepovolili, moc jsme jim nepůjčili balon a taková hra se mi líbí. Protože nás na lavičce bylo málo, v závěru jsme dali možnost zahrát si mladému lanžhotskému odchovanci, který s námi chodí na tréninky, má chuť i talent, a když už jsme ho na lavičce měli, dali jsme mu šanci. Před zápasem o tom nevěděl, že jsme ho zapsali i jako hráče, aby mohl nastoupit. Bylo to pro něj překvapení.