Branky: 14. I. Kazlou , 76. M. Pecina (p.) - 93. M. Kriston

ŽK: 71. K. Labaran - 49. M. Mikáč , 75. T. Sova , 79. M. Macháček

Rozhodčí: Jahoda Jaroslav - Holub Radim, Denev Alex

Počet diváků: 127.
Rohy: 1:7

P. Duba - J. Žíla (80. T. Čaloud), I. Kazlou, O. Skryja, F. Zid (62. D. Voráč), F. Vošmera (87. J. Fuxa), V. Haala, M. Pecina, K. Labaran, V. Voráček, F. Sobotka

T. Sova - J. Hloch, F. Grábl, T. Vocílka (61. N. Havlena), Š. Herman, M. Skočovský (77. M. Kriston), L. Mustafa (61. M. Macháček), M. Mikáč, C. Hynek, R. Knotek, J. Fiala

Slavoj v dalším domácím zápase přivítal Břeclav, která s 19 body stále bojuje o udržení v divizi. Slavoj s tímto vítězstvím zase mohl posunout na 30 bodovou hranici, která by měla být jistotou pro udržení se v soutěži.

Zápas začali lépe hosté, kdy v 9.minutě vychytal Duba střelu ze strany malého vápna na roh. Slavoj více bránil a proti hodně vytaženému soupeři se mu nedařilo kombinovat. Jenže ve 13.minutě, po pěkné přihrávce Labarana šel sám na brankáře Kazlou a svoji šancí zakončil přesně k tyči, kolem vybíhajícího gólmana na 1:0. To bylo v první půli od Slavoje vše a tempo utkání určovali spíše hosté, kteří dobře kombinovali a byli pohyblivější, ale dobře bránící Slavoj a dobře chytající Duba nakonec první poločas zvládli a do kabin se šlo za vedení 1:0.

Do druhé poloviny utkání nastoupil Slavoj velice dobře a ve 47.minutě utekl po levé straně Fateh, ale místo nahrávky na nabíhající hráče před prázdnou bránu volil střelu do brankáře. Hosté se snažili s vývojem utkání něco udělat, ale obraz hry z jejich strany byl stejný jako v první půli, kdy nedokázali dotáhnout akce do finálního zakončení. Klid domácím dal v 75.minutě střídající Voráč, který si dobře sklepl míč do vápna a hostující jej fauloval. K penaltě se postavil kdo jiný než Marek Pecina a chladnokrevně poslal brankáře na druhou stranu a bylo to 2:0. V 85. minutě vychytal Duba standardní situaci hostů, kdy bravurně vyrazil na roh. V 93.minutě se nakonec hostům podařilo vstřelit branku, ale to bylo v utkání vše a rozhodčí chvíli poté tří minutovém nastavení zápas ukončil. Pro Slavoj důležitá výhra! Další utkání hraje A tým ve Ždírci nad Doubravou, kde se bude snažit vrátit domácí prohru.

Ohlasy

Lukáš Adamec, trenér: "Nevím jestli to bylo dané důležitostí utkání, ale první poločas jsme to nebyli my. Vázla nám kombinace, byli jsme bez pohybu, Břeclav byla lepší. Kluky jsme připravovali na vysoké napadání Břeclavi přesto jsme s tím měli problémy. Druhý poločas byl z naší strany výrazně lepší, zlepšili jsme pohyb, zrychlili hru a obraz hry se změnil. Škoda gólu v závěru utkání, ale ke konci jsme si tak trochu koledovali. Nicméně pro nás obrovsky důležitá výhra, osm kol před koncem jsme na třiceti bodech a to je parádní počin. Naše záchranářské starosti už se přesunuli do oblasti hodně divoké teorie, nicméně skvěle rozjetá sezóna pro nás rozhodně nekončí a už se těšíme do Ždírce se kterým si to rozdáme o osmé místo."

Autor fotek: Ivo Havlík