07.08.2023 12:19
počet zobrazení: 175

Rozhovor s novým trenérem B týmu Radkem Havlíčkem

Od nové sezony povede rezervu mužů Radek Havlíček, který nahrazuje Milana Zajace, který odvedl pro B tým hodně práce. Tímto mu za jeho práci děkujeme.

Radku, můžeš se polenským divákům představit, jaká byla tvoje hráčská a trenérská kariéra?
Jako malý kluk jsem začínal v Havlíčkově Borové. Prošel jsem tam žákovskou, dorosteneckou i mužskou kategorií. Z „vesnické ligy“ jsme se tenkrát prokopali do Okresního přeboru. Z Borové jsem se dostal do Přibyslavi, kde jsem založil rodinu, postavil dům a začal hrát za SK Přibyslav. Byl jsem v mužstvu A třídy a zahrál si také v Krajském přeboru. S trénováním jsem začal u přibyslavské přípravky, kde kopal také můj syn Radek. Rostli jsme spolu, syn jako hráč a já jako trenér. Prošli jsme přes mladší a starší žáky až k dorostu. Další a největší zkušeností je pro mě trénování jako hlavní trenér v krajském přeboru mužů. Tam jsme spolupracovali se Slavojem Polná. Vytvořili jsme farmu a několik hráčů z Přibyslavi tak pravidelně vysílali vyzkoušet si fotbal v divizním týmu. Když se ohlédnu za loňským rokem, tam jsem se ujal hráčů přibyslavského A týmu v I.B třídě. Vykopali jsme postup do I.A třídy.


Proč ses rozhodl nabídku do Slavoje přijmout?
Nalákala mě změna prostředí po dlouholetém působení v Přibyslavi. Impulz mi dal trenér A týmu Lukáš Adamec. Oslovil mě s nabídkou trénovat B tým Slavoje. A já mám výzvy rád...


Jak na tebe působí rezervní tým Slavoje po čtrnácti dnech tréninku a dvou přátelských utkáních?
Kluci jsou hodně pracovití, mají výbornou partu. Společně pracujeme na tom, aby v týmu vznikla i na hřišti ta správná hráčská chemie. Náš první zápas v Bedřichově se nedohrál. Po první půlce jsme vedli 2:0. Utkání ale předčasně skončilo kvůli špatnému počasí a podmáčenému hřišti. Ve druhém utkání v Havlíčkově Borové jsme doplatili na neproměněné gólové šance. Prohráli jsme 1:3.


Je něco, co tě v polenském klubu překvapilo v dobrém či špatném?
Hrozně fajn je celý přístup vedení Slavoje Polná. Panuje tady pohodová, přátelská atmosféra. Je tady cítit velká chuť hrát výborný fotbal. V Polné máte výborné zázemí, které jsem doposud jako trenér nepoznal.


­Jak si myslíš, že bude probíhat působení rezervy v I.B třídě A s čím bys byl osobně spokojený?
Chceme hrát důstojnou roli v této soutěži. Do sestavy dospělého fotbalu plánuji zařadit mladé perspektivní hráče, kteří budou fotbalově růst. Milovat fotbal a vyhrávat...

­
 
­­­­­­­­ ­ ­ ­

­­­­­© 2003 - 2016 Fotbal Polná, kontakt: slavoj@fotbalpolna.cz, Skype: sk­oca007

­­­­­­­Slavoj TKZ Polná na facebooku
­Powered and created by TELE­3 s.r.o.­­