04.07.2023 15:12
počet zobrazení: 360

Potvrzeno: Juniorka FC Vysočina skončila, Slavoj Polná se tak vrací do divize

O patro výš se díky konci béčka Jihlavy od nového ročníku podívají rezervy Žďáru, Chotěboře a Speřic. V první řadě ale díky tomu okamžitý návrat do divize po pouhém roce oslavili fotbalisté Polné.
Zpráva, o níž se šuškalo v průběhu celého jara, se stala skutečností. Vedení fotbalového klubu FC Vysočina Jihlava se rozhodlo zrušit svůj rezervní mančaft, který v uplynulé sezoně působil v moravskoslezské divizi D. To okamžitě spustilo menší vlnu postupů mimo pořadí.

Důvod, proč druholigová Jihlava ruší svoji juniorku, je prostý – finance. „Roční náklad na chod juniorského týmu se pohybuje kolem tří milionů korun, které bychom v nadcházejícím soutěžním ročníku chtěli využít efektivnější ve prospěch áčka a mládežnických celků,“ sdělil Lukáš Vaculík, předseda představenstva FC Vysočina Jihlava.

A na konto hráčů, kteří působili v rezervním mužstvu, dodal. „Pro ty, kteří se do áčka hned neprosadí, a my budeme vidět jejich potenciál do budoucna, budeme hledat jejich využití v plejádě spřízněných divizních klubů na Vysočině,“ prozradil pro klubový web.

Radost z rozhodnutí jihlavského klubu museli mít v Polné. Volné místo v divizní skupině D totiž doplní druhý celek konečné tabulky uplynulého ročníku krajského přeboru Vysočiny. A tím se před Kamenicí jen těsně stali fotbalisté Slavoje.

Ti se tak po loňském sestupu do čtvrté nejvyšší soutěže okamžitě vrací. „Rozhodování to nebylo jednoduché, ale nakonec měla klíčové slovo kabina. A hráči se celkem jasně vyjádřili, že do divize chtějí,“ komentoval kouč Slavoje Lukáš Adamec.

V Polné tak okamžitě začali řešit případné posily. „Kádr musíme rozšířit a také zkvalitnit. Do každé řady bychom potřebovali získat po jednom hráči, který by se stal okamžitě součástí základní sestavy,“ neskrýval.
 
­­­­­­­­ ­ ­ ­

­­­­­© 2003 - 2016 Fotbal Polná, kontakt: slavoj@fotbalpolna.cz, Skype: sk­oca007

­­­­­­­Slavoj TKZ Polná na facebooku
­Powered and created by TELE­3 s.r.o.­­