05.08.2022 12:53
počet zobrazení: 394

Rozhovor s Lukášem Adamcem

Už tento víkend startuje startuje 1.kolo krajského přeboru mužů.

Jak se to celé vlastně událo, že jsi ukončil post hlavního trenéra ve Věžnicích a objevil se u nás v Polné? Měl jsi těžké rozhodování, zda převzít náš A tým?
Po sezóně mě oslovil šéf polenského klubu pan Skočdopole a rozhodl jsem se nabídku přijmout. Nebylo to pro mě úplně jednoduché rozhodování, a to hlavně kvůli Věžnicím. Ve Věžnicích se fotbal dělá srdcem, já tam byl maximálně spokojený a hlavně kvůli klukům, co se kolem fotbalu ve Věžnicích pohybují, to nebylo jednoduché. Vybudoval se zde parádní fotbalový areál. A když mi to dovolí zdraví a časové vytížení, určitě budu za Věžnice rád dál hrát. V Polné jsem jako hráč zažil nejlepší fotbalové roky polenského fotbalu a za mě zde vždy byla skvělá parta a parádní zázemí. A sám jsem cítil, že se potřebuji trenérsky posunout. Je zde hodně mladý kádr složený převážně z místních hráčů, který má velký potenciál, a právě tato práce je pro mě hodně lákavá. Vím, že to nebude jednoduché a bude to chtít čas, ale já věřím, že se postupem času může podařit navázat na úspěchy silné generace, jíž jsem byl součástí.

Jakým způsobem budeš chtít tým vést? Co bys chtěl na hře Slavoje změnit a jaké máš vyhlídky do budoucna?
Chci, aby kluky jak tréninky tak samotné zápasy bavily a k tomu je potřeba, aby se kluci naučili jednu zásadní věc, a to je vyhrávat! V posledních sezónách šel mančaft víceméně od porážky k porážce a i když se kádr obměnil, nějakou stopu to na hráčích, kteří si tím prošli, zanechalo. Na hře Slavoje chci změnit spoustu prvků, ale které to jsou, to si nechám do šatny.-). Doufám a věřím, že to hráči budou vnímat stejně a budou se snažit hrát fotbal, který po nich budeme chtít, který je bude bavit a na který má stávající kádr potenciál.

Jak hodnotíš hráče po přípravě z hlediska taktické vyspělosti? Začali plnit herní styl nebo je to běh na delší trať?
Nechci moc hodnotit mé předchůdce, ale co se týče taktické vyzrálosti, byli zde velké mezery v základních věcech. Každý hráč by měl vědět co má na hřišti hrát, v kterých prostorech se má pohybovat, jaká je jeho role při standartních situacích atd. To považuji za základ a tyto základní věci musí hráči plnit. Příprava nám ukázala, že toho hráči schopni jsou a ve hře se objevují prvky, které po nich chceme.

Kde vidíš rezervy v týmu? Na čem je ještě potřeba zapracovat?
Z mého pohledu musíme zapracovat na útočné fázi, kde jsou velké rezervy, ale je to dané hodně tím, že kluci v drtivé většině zápasů v divizi byli nuceni kvalitou soupeřů hlavně dobře bránit. To musíme změnit a naučit se hrát víc dopředu. V přípravě kluci ukázali, že toho jsou schopni. A i když jsme hráli se soupeři z 1.A třídy, tak jsme ve všech zápasech herně dominovali. Mrzí mě, že se zatím nedokážeme tolik střelecky prosazovat. Věřím, že se to v sezóně změní.

Preferuješ fyzičku nebo práci s balónem?
To jsou spojené nádoby, ideální je dělat fyzičku s balónem. Naštěstí problém z fyzičkou hráči nemají, kádr je po této stránce dlouhodobě dobře připraven.  Během krátké přípravy jsme i na tomto pracovali. Věřím, že fyzická připravenost bude jednou z našich zbraní.

Jak vidíš ambice našeho klubu, kdy se po 11letech vrací do Krajského přeboru?
To je hodně těžká otázka…..Osobně si myslím, že je v našich silách pohybovat se v horní polovině tabulky, jestli je to reálné, ukáže až samotná soutěž. Sice odešlo pár kvalitních hráčů, ale myslím si, že se nám povedlo vhodně doplnit kádr. Z Přibyslavi přišli nadějní Krečman s Průžou, z Bedřichova Fuxa a vrátil se po delší pauze Kubec. Navíc kádr byl doplněn šikovnými kluky z ,,B“ týmu a mladíky z dorostu.

Co bys závěrem vzkázal náročnému polenskému fanouškovi?
Aby měl s klukama trpělivost a v hojném počtu nás podporoval. Budeme se snažit, aby si užil po dlouhé době nějakou tu fotbalovou radost a byl na hráče, kteří nosí polenský dres, hrdý. Kluci musí v každém zápase odvést maximum. Kdo mě zná, tak ví, že jestli to někdo bude flinkat a nebude se snažit odvést maximum v rámci svých možností jak na tréninku tak v zápase, tak to se mnou bude mít těžké. Doufám že se toto nestane, kluci pracují na tréninku velice dobře, teď to jen přenést do mistrovských zápasů. Věřím, že vytvoříme dobrou partu, která bude táhnout za jeden provaz a bude to na hřišti vidět.

 
­­­­­­­­ ­ ­ ­

­­­­­© 2003 - 2016 Fotbal Polná, kontakt: slavoj@fotbalpolna.cz, Skype: sk­oca007

­­­­­­­Slavoj TKZ Polná na facebooku
­Powered and created by TELE­3 s.r.o.­­