28.03.2022 08:48
počet zobrazení: 281

Závan exotiky! Další posilu si Polná přivedla až z Běloruska, hlavně díky videu

Ani s blížícím se startem jarní části divize posilování kádru fotbalistů Slavoje Polná nekončí. Po středním záložníkovi Janovi Štohanzlovi a stoperovi Martinovi Csehovi v minulém týdnu na Jihlavsko dorazil levý záložník Ilya Kazlou.
Okamžitě naznačil, že bude velkou posilou,“ řekl na konto fotbalisty z Běloruska trenér Slavoje Ján Kubík.
S jeho celkem se nová posila připravuje od začátku minulého týdne. „Ilya je sice z Běloruska, ale má polský pas. Zde působil ve čtvrté nejvyšší soutěži, naposledy pak nastupoval ve druhé běloruské lize,“ prozradil.

A jak se hráč ze země despotického prezidenta Lukašenka dostal na Vysočinu? „Na podzim nám poslal video s tím, zda bychom o jeho služby neměli zájem. Už od ledna jsme tak na jeho příchodu pracovali, jelikož po administrativní stránce jde o poměrně složitou záležitost,“ neskrýval kouč Polné.

Nyní už tomu, aby Kazlou naskočil do mistrovských bojů, nic nebrání. „Na začátku jsme moc nevěděli, do čeho jdeme. Ale vše už je vyřízené, teď už se Ilya musí hlavně aklimatizovat,“ předestřel.

Své kvality prokázala nová posila z Běloruska hned při jeho prvním přípravném duelu proti Nové Vsi. Na výhře 4:0 se Kazlou podílel jednou brankou a dvěma asistencemi. „Ilya je urostlý hráč, výborně fyzicky připravený a také velice přímočarý. Může hrát na levé straně zálohy, ale klidně také na hrotu útoku. Je výborný ve hře jeden na jednoho, ale je rovněž dostatečně důrazný. Když je potřeba, nic nevymýšlí a míří přímo na branku soupeře,“ pochvaloval si Kubík.

Další články

26.09.2022 07:10muži A - SFK Vrchovina 1:0 (1:0)
26.09.2022 07:05Bohdalov - muži B 1:2 (1:1)
26.09.2022 07:03Výsledky mládeže
 
­­­­­­­­ ­ ­ ­

­­­­­© 2003 - 2016 Fotbal Polná, kontakt: slavoj@fotbalpolna.cz, Skype: sk­oca007

­­­­­­­Slavoj TKZ Polná na facebooku
­Powered and created by TELE­3 s.r.o.­­