28.03.2022 08:36
počet zobrazení: 177

Cesta k záchraně? Hlavně se musíme naučit vyhrávat, sdělil trenér Slavoje Kubík

Fotbalisté Slavoje Polná, kterým patří po podzimu poslední příčka tabulky divize D, zahájí přípravu na jaro až v příštím týdnu.
Zatím stále ještě odpočívají a nabírají síly k cíli, jehož dosažení by se rovnalo malému zázraku. Řeč je o divizních fotbalistech Slavoje Polná. „Poprvé se sejdeme až v úterý pětadvacátého ledna,“ prozradil kouč Polné Ján Kubík.
S pouhými třemi body na kontě čeká poslední celek divizní skupiny D náročné jaro. „Myslím, že osm týdnů přípravy bohatě stačí. V minulých letech jsem začínal i dříve. Ale pozoroval jsem, že už pak hráči trénují s nechutí,“ všiml si.

O fyzickou připravenost svých oveček strach nemá. „V tom žádný problém nebude. Potřebujeme ale také načerpat psychické síly,“ zdůraznil.

Z podzimního kádru v Polné nikdo neodešel. „Na rovinu jsem hráčům na konci podzimu řekl, že kdo chce odejít, ať tak učiní hned a ne pak uprostřed jara,“ prozradil.

Nula ale svítí rovněž v kolonce příchodů. „Něco máme rozjednaného, ale moc to nevidím. Opřít se budeme muset o stávající kádr,“ předpokládal.

Po podzimní, ale také loňské mizérii se budou muset jeho svěřenci v první řadě učit vítězit. „Směrem k tomu jsem také volili soupeře pro přípravná utkání. Potřebujeme se naladit na vítěznou vlnu. Pokud se nám to podaří, věřím, že i start do jara bude dobrý,“ zmínil.

Pracovat na zlepšení bude muset zkušený lodivod na obou pólech hry. „Vzadu musíme přestat vyrábět zbytečné a hloupé chyby. Na druhé straně potřebujeme zvednout naši efektivitu v koncovce. Je toho víc, není to jen o jediné věci,“ komentoval Kubík.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY SLAVOJE POLNÁ
12. února Bystrc
19. února Rousínov (NH)
26. února Ivančice (NH)
5. března Svitavy
12. března Nová Ves (NH)
19. března Nové Sady

Tučně vytištěné přípravné zápasy letošní zimy odehrají divizní fotbalisté Slavoje Polná na hřištích svých protivníků. Zkratka NH znamená neutrální hřiště.

Další články

26.09.2022 07:10muži A - SFK Vrchovina 1:0 (1:0)
26.09.2022 07:05Bohdalov - muži B 1:2 (1:1)
26.09.2022 07:03Výsledky mládeže
 
­­­­­­­­ ­ ­ ­

­­­­­© 2003 - 2016 Fotbal Polná, kontakt: slavoj@fotbalpolna.cz, Skype: sk­oca007

­­­­­­­Slavoj TKZ Polná na facebooku
­Powered and created by TELE­3 s.r.o.­­