07.07.2020 13:45
počet zobrazení: 1480

Velké a nečekané změny u A týmu, nový trenér Ján Kubík

Dne 24.6 vyšel v Deníku Vysočina článek již s bývalým trenérem Michalem Lovětínským. Nic v té chvíli nenaznačovalo o tom, že by dlouholetý trenér v Polné chtěl skončit.

S Michalem jsme probírali kroky do nové sezóny a vyšli mu ve všem vstříc a oslovili všechny jim vytipované hráče, ale bohužel do Polné nikdo z nich nechtěl. Pár dnů poté Michal skončil na vlastní žádost. Michalovi děkujeme za všechnu práci co pro Slavoj už jako hráč nebo trenér udělal, musíme na něj pamatovat jako na trenéra který náš klub dovedl do 3.kola poháru MOL Cupu proti Spartě Praha, kdy jde v historii klubu o největší úspěch s postupem do divize.

K dnešnímu dni skončili ve Slavoji s odchodem trenéra i hráči na vlastní žádost a to Jan Urbánek (odchod do Rakouska), Jan Bajer ( Havl.Brod), Štěpán Rod (návrat do Slavoj Třešť). Již dříve odešel gólman Lukáš Konrád (Ždírec nad Doubravou).

Novým trenérem Slavoje Polná se stal Ján Kubík, kterého známe z lavičky Humpolce a Pelhřimova. Přejeme ať se novému trenérovi daří a je jeho pobyt u nás úspěšný!

Článek z Deníku Vysočina autor Vít Brabec z 24.6.2020

Lovětínský: Příprava nám ukázala, kde nás tlačí bota. Fotbalisté Polné potřebují podle kouče minimálně tři nové hráče.

Fotbalisté Slavoje Polná už mají volno. Trenér Lovětínský byl za několikatýdenní přípravu rád, zejména proto, že mu potvrdila, jak důležité a potřebné bude doplnit kádr.

Mezipřípravné období bylo pro Slavoj přínosné. Plusy našel kouč Slavoje Polná v oživení tréninkového procesu. „Pokaždé jsme měli na tréninku čtrnáct hráčů, plus minus jeden. Účast byla dobrá. Sice ty tréninky nebyly jako v normální přípravě, ale aspoň se kluci pohnuli a na tu podzimní sezonu se trochu předpřipravili. Dá se na tom pak stavět,“ myslí si Lovětínský.

Rád byl i za zápasy. „Ty byly zpestřením. Dali jsme je tam z takového psychologického hlediska. Nebrali jsme je až tak na výsledky. Důležité bylo, že si kluci zahráli,“ doplňuje kouč.

Za nejdůležitější ovšem považuje jinou věc. „My jsme hlavně zjistili, kde nás tlačí bota,“ poukazuje kouč Michal Lovětínský na fakt, že kádr divizního mančaftu musí být širší. „Ten potřebujeme doplnit. Určitě do každé řady jednoho hráče. Abychom bojovali o nějaké normální umístění a nemuseli hrát o sestup, musíme minimálně tři bezpodmínečně sehnat,“ má jasno.

Lovětínský by totiž byl velmi nerad, kdyby se měl opakovat minulý podzim. „Je potřeba reagovat, abychom neměli osm bodů. Musíme se z toho poučit,“ reaguje trenér Polné. „Rozhozené sítě máme, ale uvidíme, jaký bude zájem z druhé strany. Není jednoduché sehnat kluky, kteří by chtěli třikrát v týdnu trénovat a něco tomu obětovat. Takže my musíme spíše hledat charakterové kluky, kteří tomu fotbalu budou ochotní něco dát,“ dodává.

Teď mají hráči volno a tu pravou letní přípravu zahájí 8. července. „To se bude trénovat jinak. Určitě potřebujeme oživit kondici. Teď to nebylo moc o běhání, hráli jsme jen fotbal. A máme v plánu i čtyři zápasy,“ uzavřel.

 
­­­­­­­­ ­ ­ ­

­­­­­© 2003 - 2016 Fotbal Polná, kontakt: slavoj@fotbalpolna.cz, Skype: sk­oca007

­­­­­­­Slavoj TKZ Polná na facebooku
­Powered and created by TELE­3 s.r.o.­­