07.04.2020 12:22
počet zobrazení: 888

Český fotbal ukončil všechny amatérské soutěže

Český fotbal ukončil všechny amatérské soutěže. O osudu nedohraného MOL Cupu se teprve rozhodne. Zdroj sport.cz

Logický krok. Vzhledem k současné situaci správný a adekvátní. Amatérské fotbalové soutěže v České republice ukončily vzhledem k pandemii koronaviru letošní sezonu a pokračovat nebudou. Rozhodnnutí výkonného výboru Fotbalové asociace ČR se týká jak mistrovských soutěží od ČFL a MSFL dolů, tak i pohárových duelů.

Vlastimil Vacek, Právo

„Nešlo čekat dál a situace se už musela řešit. Mrzí mě, že nám nebylo umožněno dohrát naše soutěže, ale pokud říkáme všichni, že je zdraví v tuto chvíli jednoznačně na prvním místě, musíme se tím stejně jednoznačně řídit i v našich rozhodnutích," zdůvodnil vynesený ortel první muž českého fotbalu Martin Malík.

V praxi to znamená, že veškeré mistrovské a pohárové amatérské soutěže se plošně na celém území ČR ukončují. Konečné pořadí zůstává podle stavu k 8. dubnu. Kluby nepostupují a nesestupují.

Předseda FAČR Martin Malík.

Vlastimil Vacek, Právo

"Co se týká dohrání pohárové sezóny, v tuto chvíli bohužel nelze predikovat nic konkrétního, ale jsme připraveni na situaci a její vývoj reagovat a program MOL Cupu tak dohrát. Samozřejmě záleží na případném restartu a termínové listině profesionálních soutěží, ale rádi bychom pohárový ročník zakončili ryze sportovní cestou někdy v průběhu června," dodal předseda asociace Malík.

Předpokládá se proto, že semifinálová a finálové utkání MOL Cupu plánovaná původně na 22. dubna respektive 20. května se sehrají v nových termínech, které určí řídící orgán soutěže na základě dalšího vývoje opatření orgánů státní správy

Strahovské vedení zároveň rozhodlo, že jarní přestupní termín pro amatéry platný původně do 31. března se prodlužuje do 31. května.

Losovací ročník nového ročníku soutěží spadajících do kompetence Řídící komise pro Čechy a Řídící komise pro Moravu by se měl uskutečnit nejpozději 15. srpna

zp, Sport.cz
 
­­­­­­­­ ­ ­ ­

­­­­­© 2003 - 2016 Fotbal Polná, kontakt: slavoj@fotbalpolna.cz, Skype: sk­oca007

­­­­­­­Slavoj TKZ Polná na facebooku
­Powered and created by TELE­3 s.r.o.­­