05.10.2019 17:49
počet zobrazení: 1072

Odešla liga i Liga mistrů to se prostě musí projevit

Trenér Polné Michal Lovětísnký v rozhovoru pro Deník.
Před rokem byli na vrcholu. Fotbalisté Polné předváděli v divizi kvalitní fotbal, dařilo se jim i v domácím poháru a los jim přisoudil životní zkušenost v podobě domácího zápasu se Spartou Praha. To se psal začátek října 2018. Od té doby to však jde se Slavojem z kopce. Jakoby šlo o mezník, kdy se všechno zlomilo. Aktuálně se Polná krčí na předposledním místě a regulérně hraje o záchranu.

„V kontrastu s tím, co jsme tady prožívali před rokem, to je samozřejmě obrovský rozdíl. Odešlo nám hodně hráčů, jdeme teď jinou cestou,“ říká trenér Michal Lovětínský.

Se Starou Říší to o víkendu byla třetí prohra v řadě a druhý pětigólový příděl na hřišti soupeře, šlo o tak diametrální rozdíl v kvalitě?

Ve Staré Říši určitě ne. Byla sice lepší, ale na můj vkus jde o krutou porážku. Se silným soupeřem jsme drželi krok, bohužel jsme místo snížení na 3:2 inkasovali a pak už se to s námi vezlo.

V sestavě jste udělal několik změn, jen na lavičce zůstala dosavadní brankářská jednička Lukáš Konrád i ofenzivní špílmachr Jan Urbánek, proč jste se tak rozhodl?

Musela přijít nějaká změna. V poslední době inkasujeme strašně moc gólů a ani v ofenzivě to z naší strany není nic moc. Do branky šel zkušený Jindra Skočdopole, ale bohužel se ve druhém poločase zranil, má už taky nějaký věk. Nedaří se, musíme hledat nové varianty, zkoušet tým nastartovat.

Před rokem jste hostili v poháru Spartu Praha, kterou jste i potrápili a byli v pozornosti celorepublikových médií, od té doby do uplynulého víkendu jste však dokázali vyhrát jen šest soutěžních zápasů, jak si to vysvětlujete?

Je to obrovský kontrast. Bylo tady na nás skoro tři tisíce lidí a dařilo se nám. Od té doby jsme asi už moc radosti nerozdali. Postupně nám odešlo asi deset hráčů, což je hrozné číslo a je to logicky znát. Jen když si vezmu obranu. Odešel nám Ondra Šourek, což je hráč, který nastupoval v Lize mistrů a další kluci, co měli zkušenosti minimálně z ligového dorostu. Teď je například na stoperu kluk, který předtím hrál za béčko I. B třídu. Klub se prostě vydal cestou vlastních odchovanců, což zohlednil i v předsezonních cílech. Naším úkolem je od začátku záchrana divize.

Necítíte přesto tlak ze strany vedení?

Necítím a ani o tom nijak nepřemýšlím. Jak už jsem řekl, vedení klubu už před sezonou tušilo, že může něco podobného nastat, prostě hrajeme o záchranu.

V kádru ještě máte pár hráčů, kteří prošli Jihlavou a asi mají vyšší ambice, nezvažují odchod?

Je jasné, že ani oni nejsou spokojeni a nemají spoluhráče podobné jejich kvalitám. V zimní přestávce ale bude dostatek času na to si všechno vyhodnotit a nějakým způsobem reagovat. Uvidíme.

 
­­­­­­­­ ­ ­ ­

­­­­­© 2003 - 2016 Fotbal Polná, kontakt: slavoj@fotbalpolna.cz, Skype: sk­oca007

­­­­­­­Slavoj TKZ Polná na facebooku
­Powered and created by TELE­3 s.r.o.­­