05.04.2019 15:35
počet zobrazení: 856

Problém Polné? Hrát dvacet minut z devadesáti nestačí

Slavoj po překvapivé remíze s Bystrcí prohrál ve Žďáře, ve hře má hluché pasáže. Zdroj Deník Vysočina.
Druhý jarní zápas, druhé zklamání. Fotbalistům divizní Polné se vstup do odvetné části soutěže nepovedl. Po překvapivé domácí remíze s tehdy poslední Bystrcí prohrál Slavoj i derby ve Žďáře. Víc než výsledek ale trenéra Michala Lovětínského štve přístup hráčů. V obou zápasech šli jeho svěřenci do vedení, po kterém přišla dlouhá hluchá pasáž.

„Úvod a závěr ve Žďáře byl v naší režii, ale jestli hrajeme dvacet minut z devadesáti, tak to je prostě málo. S tím nemáme šanci,“ zlobil se polenský lodivod.

Po vedoucím gólu se jeho tým vytratil. „Vyklidili jsme pole a snaživého a běhavého soupeře nechali hrát a do poločasu také vyrovnat,“ konstatoval Lovětínský.

Ve druhém poločase navíc Žďár přidal další dvě branky. Druhá šla navíc na vrub brankáře Lukáše Konráda, kterého Polná v zimě přetáhla právě z FC Žďas. „Zaváhal při vybíhání, byla to jeho chyba,“ podotkl trenér Slavoje.

Polné se podařilo sedm minut před koncem už jen korigovat. Právě kontaktní gól ji ale nakopl. „Najednou nás opět bylo plné hřiště, soupeře jsme přitlačili, na vyrovnání už to ale bohužel nestačilo,“ krčí rameny Lovětínský.

Slavoj nepřicestoval do Žďáru kompletní. Chyběli obránci Čížek s Kubcem. „Na to se ale nehodlám vymlouvat. Máme dostatečně široký kádr, abychom jen nahradili,“ odmítl kouč výmluvy na absence. To, že jeho tým inkasoval ve dvou zápasech pět branek, prý nevidí jako hlavní problém. „Spíš mě trápí, že nedáváme góly a v tomhle zápase jsme se vlastně ani nedostali k více slibným šancím. Na tom musíme hodně zapracovat,“ dodal Lovětínský.

Jeho tým tak prodloužil čekání na výhru už na šest zápasů, ve kterých posbíral jen tři body za remízy. Poslední výhru si připsal v polovině října v Humpolci. Nyní ho čeká anglický týden. Po derby se Ždírcem cestuje k dohrávce do Bzence a následující víkend se představí ve Velké Bíteši.
 
­­­­­­­­ ­ ­ ­

­­­­­© 2003 - 2016 Fotbal Polná, kontakt: slavoj@fotbalpolna.cz, Skype: sk­oca007

­­­­­­­Slavoj TKZ Polná na facebooku
­Powered and created by TELE­3 s.r.o.­­