02.10.2018 22:12
počet zobrazení: 1039

muži A - AC Sparta Praha 1:4 (0:1)

Komentář k 3.kolo MOL Cupu.
Tenhle zápas byl za odměnu. Na nejatraktivnějšího možného soupeře narazili fotbalisté polenského Slavoje ve třetím kole poháru Mol Cup. Vysoce favorizovaná pražská Sparta sice potvrdila svou roli, ale na postup se nečekaně nadřela.

Vedení Sparty ujišťovalo před zápasem, že nehodlá nic podcenit. „Nastoupí sice hráči, kteří nemají takovou praxi, ale zápasu přikládáme velkou váhu,“ uvedl asistent trenéra Radoslav Kováč.
Jeho svěřenci začali svůj cíl plnit poněkud liknavě, do gólových příležitostí se dostávali jen těžko. Ve středu pole neklapala spolupráce Váchy s Kangou, naopak Kavka s Klímou měli až překvapivě hodně prostoru pro kombinaci. První gólovku tak měl Kavka, jenž si narazil míč v 15. minutě s Bajerem, a donutil střelou z hranice vápna k výbornému zákroku Heču.
Favorit se částečně probral po dvaceti minutách, Vácha uvolnil Pulkraba a ten překonal jinak dobře chytajícího Skočdopoleho. Ten pak ještě zlikvidoval šanci Kangy a potom se zase připomněl Slavoj. Vácha mohl děkovat sudímu Nenadálovi, že po druhém stažení protihráče ho neposlal pod sprchy, v závěru pálili těsně mimo Urbánek a Kavka.
Hned v první minutě po změně stran trefil Bajer tyčku a v 70. minutě po nejhezčí polenské akci zápasu a spolupráci Čížka s Kavkou jen těsně minul Válek. „Bohužel mi zasvítilo sluníčko a netrefil jsem to,“ litoval.
Hru Sparty oživily příchody Šurala a hlavně Plavšiče, po přesné střele Radakoviče zvýšila na 2:0. Jenže po standardce se radovali i domácí, a to z dorážky skvěle hrající Čížek. „Najednou se ke mně dostal míč a já jen trefil prázdnou branku,“ usmíval se.
Slavoj vrhnul všechny síly do útoku, ale na druhé straně přišla pojistka z brejku od Šurala. „Slavoj hrál velmi dobře, to, na co měl. Vytvořil si i dost šancí,“ chválil Šural.
Skóre pak v nastaveném čase uzavřel Hložek, jehož střelu do tyče si smolně srazil do sítě Skočdopole.