17.09.2018 00:08
počet zobrazení: 1963

Pohárová bomba! Do Polné přijede věhlasná Sparta

Zdroj Jihlavský deník. Autor Ondřej Dudáš.
To, o čem sní každý fotbalový klub z nižší soutěže, když se přihlásí do domácího poháru, se v Polné stalo skutečností. Divizní Slavoj přivítá ve 3. kole MOL Cupu pražskou Spartu! Jihlava cestuje na hřiště prvoligové Opavy. Rozhodl o tom včerejší los v sídle FAČR na pražském Strahově.

„Je to naprostá bomba, svátek fotbalu,“ řekl předseda polenského klubu Jindřich Skočdopole.

Sám byl při losování přítomen. „Moje prvotní reakce? Zastavilo se mi srdce,“ usmívá se. Sálem plným funkcionářů to prý jen zašumělo.


„Atraktivnějšího soupeře jsme si nemohli přát. I když jsou teď v ligovém kurzu spíše Slavia s Plzní, tak Sparta má pořád věhlas. Je to odměna a poděkování všem fanouškům nejenom Polné, ale i širokého okolí,“ pronesl předseda.


Oficiálním termínem pro zápasy 3. kola je středa 26. září. To se však v Polné hrát určitě nebude. Spartu totiž čeká už v pátek 28. září jeden ze šlágrů ligového podzimu v Plzni.

Včera se zástupci obou klubů dohodli na úterku 2. října. Čas bude ještě upřesněn. „Rozhoduje se mezi 15.30 a 16. hodinou,“ řekl Skočdopole.

Ten už včera vedle četných gratulací musel čelit prosbám o lístky na zápas.

„Z pohledu organizačního nás čeká nemalá práce. O zápas bude velký zájem,“ dodal polenský předseda.

Sparta je teď pochopitelně největším tématem i v kabině prvního týmu. Trenér Michal Lovětínský teď bude muset působit i jako psycholog.


„Čekají nás těžké divizní zápasy. Konkrétně teď v neděli v Havlíčkově Brodě, na to se musíme soustředit prioritně. Nicméně dostat Spartu je něco výjimečného. Nechci říct, že si ten zápas půjdeme užít, spíš se budeme snažit být důstojným soupeřem,“ řekl Lovětínský.


Polná začala letošní cestu MOL Cupem v předkole drtivým vítězstvím 15:0 na hřišti B-třídního Velkého Beranova, poté výsledkem 6:1 smetla doma divizního nováčka z Humpolce a do 3. kola postoupila díky vítězství 2:1 nad Hranicemi.
 
­­­­­­­­ ­ ­ ­

­­­­­© 2003 - 2016 Fotbal Polná, kontakt: slavoj@fotbalpolna.cz, Skype: sk­oca007

­­­­­­­Slavoj TKZ Polná na facebooku
­Powered and created by TELE­3 s.r.o.­­