16.08.2005 00:00
počet zobrazení: 1158

V Polné i Telči po úvodních porážkách střízliví

Vysočina napsala.
O víkendu se rozjely fotbalové soutěže a do dvou skupin I. A tříd vstoupilo osm týmů z Jihlavska. Jak hodnotí trenéři vystoupení svých svěřenců v úvodním kole? Kdo z nich vystřízlivěl a koho naopak výkon a výsledek potěšil?

Dvě velká překvapení
Fotbalisté Dobronína málem vytěžili na hřišti favorizované Nové Vsi z minima maximum. Velký nápor a střelecké pokusy domácích svěřenci trenérů Josefa Lázničky a Jiřího Holase přežili a čtvrt hodiny před koncem hrací doby dokonce zadělali na obrovské překvapení. "Soupeř nás hodně potrápil, byl hodně nebezpečný a prokázal své kvality. My jsme jeho snažení ovšem eliminovali a nakonec můžeme i trochu smutnit, že jsme neudrželi to vedení,"řekl Jiří Holas. "Pro ten bodík jsme tam jeli, což se povedlo, a jsme spokojení."
Překvapení se zrodilo i ve Speřicích.
Pro Polnou byl výsledek 3: 0 pro domácí ovšem velkým vystřízlivěním a po výborné přípravě i zklamáním. "Moc slov k tomu nemám. Kluci neodvedli ani padesát procent toho, co v přípravě. Jsem strašně zklamaný,"smutní trenér Polné Milan Palkovič. "Zklamaly mě opory, od kterých jsem čekal, že budou tahouny. Vlastně nikdo neodevzdal ani průměrný výkon,"dodává.
Telčského trenéra zápas rozčaroval
Úvodní kolo se nevydařilo oběma zkušeným týmům. Stará Říše doma nestačila na rezervu Třebíče, které podlehla 2: 3. "Soupeř si zasloužil vyhrát. Byl všude o krok dříve, přehrál nás a myslím, že to bude jeden z aspirantů na postup,"hodnotí hrající trenér Staré Říše Luděk Kovačík. Zaváhala i Telč. Před svými fanoušky dokonce s Přibyslavicemi vybouchla 1: 5. "První půlku jsme začali docela dobře, ale dva slepené góly dostaly soupeře na koně,"míní kouč Petr Kozák. Zlomovým okamžikem bylo vyloučení domácího brankáře Nedorosta. "O půlce jsme si řekli, že to zkusíme srovnat, nebo ještě třeba otočit. Ale psychicky zápas nezvládl gólman, který se nechal vyloučit. Od nejzkušenějšího hráče týmu bych očekával, že dá týmu rozvahu. Místo toho se sesypal,"zlobí se trenér Telče. "Za stavu 1: 5 jsme si připadali trapně a určitě si o výkonu a přístupu hráčů na tréninku popovídáme,"plánuje Petr Kozák.

Spokojenost panuje v Třešti i Lukách
Ze čtyř nováčků uspěla stoprocentně pouze Třešť. Návrat do druhé nejvyšší krajské soutěže to byl famózní. Kouty se budou ještě hodně dlouho vzpamatovávat z debaklu 1: 7. "Oni sice vedli, ale do minuty bylo vyrovnáno a herní projev v první půli mě nadchl. Nedali jsme soupeři žádný prostor a hráli aktivně,"pochvaluje si výkon svých svěřenců trenér Milan Vonderka. "Uvidíme, jak to byl rovnocenný soupeř. Začít vítězstvím bylo důležité a já doufám, že se toho budeme držet co nejdéle,"přeje si kouč Třeště. Bod si na úvod připsala Luka, která v Kamenici remizovala 1: 1. "Myslím si, že to byl takový remízový zápas a ten bod jsme si zasloužili,"říká trenér Luk Zdeněk Hlávka, který si musel zahrát na hrajícího trenéra a posledních dvacet minut dirigoval hru z trávníku. "Jeli jsme tam oslabeni a v docela splácané sestavě, takže bod je pro nás velmi dobrý a já jsem spokojený,"dodává. Rantířov dostal lekci z produktivity Velmi zklamaní odjížděli hráči i trenéři Stonařova z Jaroměřic. Domácí tým dostali zejména ve druhé půlce pod velký tlak, ale střelecké kopačky si nikdo ze stonařovských v neděli neobul. Jaroměřickým stačila pak pouze jediná, ale smrtelná rána. "Nehovoří se mi snadno, protože tentokrát vyhrál soupeř velmi šťastně,"hořce konstatuje trenér Stonařova Libor Kalců. "Po úvodním tlaku jsme hru vyrovnali a ve druhé půlce jsme si vytvořili hodně šancí, bohužel to tam nepadalo ani v závěru, kdy jsme měli domácí na lopatě,"přibližuje Kalců. "Já jsem i přesto kluky za obětavý výkon pochválil,"dodává. "Átřídní"premiéra nevyšla ani fotbalistům Rantířova. Jemnicko udělilo nováčkovi lekci z produktivity, když vyhrálo vysoko 4: 0. "Největší rozdíl mezi oběma týmy byl v útočné fázi, a zejména ve vápně. Domácí trestali všechny naše chyby a my jsme byli naopak hodně naivní. Dva góly jsme jim darovali po hloupých chybách, po kterých se kopaly penalty,"popisuje kouč Rantířova Michal Fiedler. "Ve druhé půlce jsme se dostali do hry, ale neproměnili jsme opět šanci, z protiútoku jsme dostali třetí branku a bylo po zápase,"uzavírá.
 
­­­­­­­­ ­ ­ ­

­­­­­© 2003 - 2016 Fotbal Polná, kontakt: slavoj@fotbalpolna.cz, Skype: sk­oca007

­­­­­­­Slavoj TKZ Polná na facebooku
­Powered and created by TELE­3 s.r.o.­­