04.02.2018 11:01
počet zobrazení: 1241

Polnou zaskočil odliv do Rakouska, trenér Lovětínský chování hráčů odsoudil

Michal Lovětínský pro Deník Vysočina, autor Ondřej Dudáš.
Hned o pět hráčů přišli v zimě fotbalisté Polné. Po podzimu osmý celek divize D opustili Daniel a David Kavkové, stoper Zdeněk Kučera, krajní univerzál Pavel Benda a brankář Patrik Čermák. Všichni nabrali směr Rakousko. Slavoj tak nemá po ztrátě opor ani finanční kompenzaci.

„Kádr je nyní v tristním stavu. S výjimkou Dana Kavky, který odchod do zahraniční inicioval férově s předstihem a zvolil klub v kvalitní soutěži, který má vidinu postupu, šlo o nečekané ztráty. Dozvěděli jsme se je na poslední chvíli a bude těžké nějak zareagovat,“ řekl polenský kouč Michal Lovětínský.

Toho chování čtyř ostatních hráčů nemile překvapilo. „Jdou do nižších soutěží, kde nebudou muset trénovat, takže ten důvod určitě není sportovní. Svědčí to o jejich charakteru. Už jen vůči ostatním spoluhráčům se něco takového nedělá,“ nebral si servítky trenér, který jako aktivní fotbalista okusil i první ligu.

Ve Slavoji musí nyní především tvořit zcela novou záložní řadu. Pomoci by měl středopolař Marek Šerý z jihlavské juniorky. Dobrou zprávou je také návrat rekonvalescenta Davida Čížka, který na postu stopera alespoň zaplní mezeru po odchodu Kučery.

První herní test čeká na oslabenou Polnou už zítra, kdy se od 14 hodin utká s účastníkem divize C z Čáslavi.

„Strach z přípravného zápasu určitě nemám. Obavy zatím panují spíš z jarní části sezony. Je potřeba kádr doplnit hráči, kteří budou v divizi přínosem,“ podotkl Lovětínský.

Polná sice začala sezonu fantasticky a po čtyřech výhrách v řadě byla v čele soutěže. Na přelomu září a října ale přišla krize v podobě pěti porážek v řadě, ze které se dostala až v závěru podzimu. Nakonec z toho bylo jen osmé místo se ziskem dvaadvaceti bodů.

„Ty ještě určitě neznamenají záchranu. Už teď je jasné, že nás čeká těžké jaro,“ tuší Lovětínský.
 
­­­­­­­­ ­ ­ ­

­­­­­© 2003 - 2016 Fotbal Polná, kontakt: slavoj@fotbalpolna.cz, Skype: sk­oca007

­­­­­­­Slavoj TKZ Polná na facebooku
­Powered and created by TELE­3 s.r.o.­­