14.12.2017 10:40
počet zobrazení: 981

V Polné přišel po skvělém startu výrazný útlum

Její trenér Michal Lovětínský říká: Panuje nespokojenost, chtěli jsme být v tabulce výš. Zpočátku to vypadalo, že jde o jednoho z lídrů letošní fotbalové divizní sezony. Polenský Slavoj se však po snovém úvodu dostal do nečekaného útlumu, ze kterého se vzpamatoval až na konci podzimu. Osmé místo v polovině soutěže je proto nakonec zklamáním.
„Od hráčů mi zejména v zápasech s týmy ze spodku tabulky chyběla motivace a soustředěnost,“ vytkl svému mužstvu trenér Michal Lovětínský.

Dá se po podzimu použít výraz spokojenost?

Ne, bodů mělo být víc a měli jsme být v jiných patrech tabulky.

Vypráskali jste sedmi góly Šumperk a Bzenec, vyhráli na Vrchovině, byli lídry, začalo se spekulovat, že jdete na postup, co se pak stalo?

Ohledně postupu to byly spíš spekulace novin. Začátek nám vyšel parádně, ale pak přišel útlum, kde jsme doplatili na zranění a absence jednotlivých opor a každá další porážka nahlodávala tým psychicky. Kluci měli neúspěch v hlavách, což se naplno ukázalo protrhnutím té černé série ve Velké Bíteši. Do našeho prvního gólu to byl vyrovnaný zápas, pak nás vyrovnání nakoplo a jasně jsme vyhráli. Ono se lehce padá, ale vrátit se zpátky nahoru je daleko těžší. Alespoň ta dvě vítězství na konci podzimu nám zajistila klid na zimu.

Absence jakého typu vás trápily?

Skončil srpen a rapidně klesla účast na trénincích z důvodu pracovního zaneprázdnění, svou roli hrálo i zranění. Postupně nemohl trénovat Fadrný, Dan Kavka odjel na mistrovství světa v malém fotbale, Benda si plnil trenérské povinnosti u mládeže v Jihlavě, pak se zranil Čížek. Pokud zároveň vypadnou čtyři hráči z té základní osy, je to problém a nám se projevil naplno.

Během šesti zápasů jste získali pouhý bod, senzačně doma prohráli s Havlíčkovým Brodem, tím ta situace vygradovala?

S Brodem jsme neodehráli špatný zápas, ale prostě jsme měli smůlu, to se stává. Nejvíc mě mrzí porážka v Blansku, kde jsme byli horší. Ukázalo se, že nám proti slabším soupeřům chybí motivace, na čemž musíme zapracovat. V zápase se může polevit, ale musí to být třeba o dva tři góly, nejprve je potřeba ukázat, kdo je pánem na hřišti, a ne soupeře nechat žít, aby se zmátořil.

Budou se v klubu dělat opatření, aby se podobná situace neopakovala?

Určitě neočekávám žádné zemětřesení v kádru. Chybí nám důrazný hráč do vápna, na to se chceme zaměřit. Pochopitelně ten důraz budu chtít i od stávajících hráčů, v trénincích na tom začneme pracovat.

Válek s Hrdličkou vás v útoku s ohledem na nízkou produktivitu moc nepřesvědčili, že?

Dohromady dali tři góly, což je málo. Hrály v tom roli i jiné věci, Válek je na škole v Brně, takže to tréninkové vytížení není takové, jaké by mělo být. Chybí mi v útoku klasický hroťák, který do všeho vlétne a dá gól. Něco jako byl Tomáš Kaplan.

Tým tradičně ofenzivně táhli z podhrotu Daniel Kavka s Urbánkem, tam asi panuje spokojenost...

Dan byl na podzim naším nejlepším hráčem i střelcem a jeho absence během mistrovství světa byla znát. Urbánek stihl šest gólů i přesto, že měsíc chyběl.

V záloze máte několik kreativních hráčů, kterým ale chybí důraz, že?

Stejně jako u útoku zmíním důrazného hráče do středu pole, nějakého brouska.

Tím měl být David Kavka…

Přesně tak, čekali jsme od něj víc. Realita byla bohužel jiná, ale hůl nad ním nelámeme, počítám s ním na úvod přípravy.

Je někdo, s kým kvůli výkonům nepočítáte?

Do přípravy by měli jít všichni, nicméně pokud se podaří vhodně doplnit kádr a my budeme selektovat, určitě si tady nenecháme hráče, kteří v kvalitně vytvořených podmínkách neodvádí maximum.

V obraně jste spoléhal na zkušenou stoperskou dvojici Čížek, Kučera, o které jste si minulý podzim mohl nechat jenom zdát, proč se tedy projevila opět stará polenská bolest ve vysokém počtu inkasovaných gólů?

Čížek se zranil a alternující Fadrný ze zálohy nebyl rovněž vždy k dispozici. Ale počet inkasovaných gólů určitě není jen o obranné řadě a o brankáři.

V brance se v intervalech se zkušeným Skočdopolem střídal Čermák, jedná se o průběžnou výměnu generací?

Mladší se učí od staršího. Zatím je to tak, že Jindra dostává víc prostoru, ale postupně by se to mělo vyrovnávat a větší zodpovědnost přejít na Patrika. U tohoto postu jsem spokojený.

Zmínil jste možné posily, máte už někoho konkrétního?

Pokud někoho přivedeme, bude to z nižších soutěží. V divizi je na Vysočině velká konkurence, v podstatě není kde brát.

Co říkáte na kvalitu letošního ročníku divize?

Mám z toho smíšené pocity. Jako někdejší hráč vám samozřejmě řeknu, že za mojí aktivní kariéry mi ta soutěž přišla náročnější. Už jsem vzpomínal na Kaplana a byli v ní i další fotbalisté s nadstandardní kvalitou. Týmy jako Hodonín a Uherský Brod už tady taky nejsou, Rosice také bývaly kvalitnější. Prostě se to vyrovnalo, s výjimkou Tišnova nikdo nevyčnívá. Žďáru stačilo ke druhému místu vyhrávat v podstatě jen doma. Především mě ale mrzí, že v této konkurenci jsme až osmí, protože kvalitou kádru máme rozhodně na víc.
 
­­­­­­­­ ­ ­ ­

­­­­­© 2003 - 2016 Fotbal Polná, kontakt: slavoj@fotbalpolna.cz, Skype: sk­oca007

­­­­­­­Slavoj TKZ Polná na facebooku
­Powered and created by TELE­3 s.r.o.­­