12.10.2017 15:42
počet zobrazení: 978

Tři porážky v řadě a jeden gól: Co se děje s polenskou mašinou z úvodu sezony?

Trenér A mužstva Michal Lovětínský odpovídal na otázky Ondřeje Dudáše.
Polná V úvodu sezony to vypadalo, že jsou fotbalisté Polné horkými kandidáty na prvenství v divizi D. Ve dvou domácích zápasech nastříleli po sedmi gólech, po čtyřech kolech byli bez ztráty bodu a dalo se očekávat, že budou ve famózních výkonech pokračovat. Ovšem opak se stal pravdou. Poslední tři porážky v řadě sesadily Slavoj až na šestou příčku a z mašiny se stává průměrný tým.

„Příčin je samozřejmě víc, každý zápas byl jiný. Především se nám nepovedlo utkání v Blansku, tam to bylo hodně špatné,“ říká trenér Michal Lovětínský.

Jak už bylo zmíněno, Slavoj byl po čtyřech kolech suverénem s plným počtem bodů, poté sice přišla porážka ve Žďáře, kterou však stačil odčinit hubenou výhrou proti Strání. Tenhle déle než měsíc starý tříbodový zisk je zatím posledním.

Poté Polná jen remizovala ve Ždírci a další tři zápasy prohrála. „Ve Ždírci jsme byli jasně lepší a měli vyhrát, bohužel jsme neproměňovali šance a dostali gól v závěru. Možná tam se to zlomilo,“ krčí rameny Lovětínský.

Poté totiž následovala šokující domácí porážka s posledním Havlíčkovým Brodem.

„Tady šlo o další smůlu. Herně jsme dominovali, ale soupeř výborně využil brejkové situace,“ podotkl polenský kouč.


Aby toho nebylo málo, jeho tým následně prohrál v Blansku, které se rovněž pohybuje u dna tabulky.


„Tahle porážka mě mrzí nejvíc. Sám jsem fotbal hrál, takže vím, že se hráčům občas proti slabšímu soupeři prostě nechce. Prostě jsme do toho zejména v prvním poločase nedali všechno, ale to už jsme si vyříkali,“ prozradil Lovětínský.


Domácí čtyřgólovou porážku s Rosicemi, které před týdnem nastřílely pět gólů Vrchovině, pak s ohledem na stav kádru bere s rezervou.


„Šli jsme do toho zápasu bez šesti hráčů, musel jsem postavit čtyři nebo pět kluků z B-týmu, což se projevilo. Na Rosice jsme prostě neměli,“ uznal kouč Slavoje.


Tomu v utkání chyběli klíčoví hráči do ofenzivy. Daniel Kavka je na mistrovství světa v malé fotbale, Urbánek vedle zranění onemocněl a Válek má natažený sval. Krajní rychlík Benda si pak plnil trenérské povinnosti v Jihlavě. K tomu chyběl dovolenkář Holub a dlouhodobě zraněný Haala.


„Bez těchto hráčů prostě Rosicím vzdorovat nešlo,“ ví Lovětínský.


Do utkání v Tasovicích by se ale už část hráčů měla vrátit. „Čeká nás těžký soupeř, který je doma hodně nepříjemný, pak máme derby se Starou Říší, takže nic snadného, ale musíme tyhle zápasy zvládnout a pokusit se postupně vrátit do horních pater,“ burcuje kouč, který už je smířený s tím, že na první místo už to asi nebude.


„O vedoucím Tišnovu se nemá cenu bavit, ale když vidím, jak se soutěž zatím vyvíjí, tak bych se chtěl dostat minimálně na třetí místo, byť předsezonní cíl bylo páté,“ vyřkl Lovětínský novou metu.
 
­­­­­­­­ ­ ­ ­

­­­­­© 2003 - 2016 Fotbal Polná, kontakt: slavoj@fotbalpolna.cz, Skype: sk­oca007

­­­­­­­Slavoj TKZ Polná na facebooku
­Powered and created by TELE­3 s.r.o.­­