24.08.2017 11:21
počet zobrazení: 1021

Polná a postup? Zatím o tom nepřemýšlíme, říká předseda

Slavoj vstoupil do divizní sezony famózně a hned se zařadil mezi favority. Zdroj Deník Vysočina napsal Ondřej Dudáš.
Polná Jsou sice odehrána jen tři kola, přesto je při pohledu na tabulku fotbalové divize D a skóre jasné, kdo bude budit velký respekt. Polenský Slavoj všechny zápasy vyhrál a má úchvatné skóre 16:2 s tím, že doma po sedmi gólech vypráskal Šumperk s Bzencem a zvítězil na horké půdě Vrchoviny. Je tu tedy velký favorit na postup do třetí ligy?

„Takhle vůbec nepřemýšlíme. Je začátek soutěže a chceme hrát v popředí tabulky,“ říká dlouholetý předseda klubu Jindřich Skočdopole.

Zároveň ale nechce, aby jeho slova působila na rozjetý tým demotivačně.

„Není to tak, že bychom nechtěli, ale o třetí lize jsme se opravdu ještě nebavili. Nikdo nemá žádný nůž na krku. Momentálně si všichni užíváme to, že jsme do soutěže výborně vstoupili. Naši soupeři určitě nepatřili k těm horším, proto si toho velice vážíme,“ podotkl šéf polenského klubu.

Ve Slavoji dali do kupy zajímavou směsici, kterou představují odchovanci, hráči, kteří prošli mládežnickými výběry Jihlavy, a pak trenér v podobě bývalé opory FC Vysočina Michala Lovětínského, jehož předchůdci Tomáš Kaplan a Vladimír Hekerle patří svou hráčkou minulostí rovněž k významným tvářím jihlavského klubu.

„Začíná se projevovat roční práce Michala Lovětínského, který týmu vtiskl atraktivní styl hry. Druhou věcí je, že zůstal pohromadě kádr, až na Zábrodského nikdo neodešel a posílili jsme jen na postu druhého gólmana,“ vysvětluje Skočdopole.

Ten v klubu má stále také Tomáše Kaplana, který je šéftrenérem mládeže a aktuálně se věnuje přípravce. V Polné věří, že práce někdejší střelecké ikony FC Vysočina a zároveň odchovance klubu se v budoucnu zúročí.

„Také menší okolní kluby zaregistrovaly, že se u nás s mládeží pracuje na velmi vysoké úrovni, že tomu velí profesionální trenér s hráčskou minulostí, a i v jejich zájmu je, aby se u nás fotbalisté dále rozvíjeli a někteří se k nim vraceli výborně připraveni. V lepším případě pak třeba zkusili angažmá v Jihlavě, stejně jako naši hráči, kteří se pak vrací jako výrazné posily,“ odkrývá předseda část koncepce Slavoje.

V současné době může Polenské mrzet pouze nižší návštěvnost. „Chodí málo lidí, přitom si myslím, že teď hrajeme pohledný fotbal, který baví,“ podotkl Skočdopole.

Po sedmigólovém koncertu se Polná znovu představí doma v neděli hostí Břeclav. Bude z toho sedmička?
„Jdeme do toho zápasu s pokorou. Divize je vyrovnanou soutěží, o čemž jsme se v minulosti několikrát přesvědčili,“ dodal šéf klubu.
 
­­­­­­­­ ­ ­ ­

­­­­­© 2003 - 2016 Fotbal Polná, kontakt: slavoj@fotbalpolna.cz, Skype: sk­oca007

­­­­­­­Slavoj TKZ Polná na facebooku
­Powered and created by TELE­3 s.r.o.­­