20.06.2017 08:45
počet zobrazení: 1110

Lovětínský hodnotí uplynulou sezonu kladně, měli jsme klid

Polná v zápasech fotbalem bavila, o čemž hovoří divoké skóre 70:68
Jako jediný tým z Vysočiny má za sebou klidnou divizní sezonu. Slavoj Polná navázal na podařený podzim a jaro zvládl také dobře. Vysněné čtvrté místo z toho sice nebylo, ale i tak bere trenér Michal Lovětínský uplynulý ročník jako povedený. I když se nevyhnul výkyvům v podobě vysokých porážek a málo vídaných přestřelek.

Polenský výběr skončil nakonec sedmý, pouhé tři body od čtvrtého místa, na které si dělal zálusk.

„Trochu jsme v něj doufali, ale bohužel jsme to nezvládli. Ale je asi jedno, jestli jsme čtvrtí, nebo sedmí, sezonu v každém případě hodnotíme kladně,“ říká kouč Slavoje.

Dá se také konstatovat, že jeho svěřenci byli jedni z mála, kteří hráli otevřený fotbal a diváky svými divokými výsledky museli bavit. Skóre 70:68 hovoří za vše! Šlo tedy o tým se druhou nejlepší ofenzivou, ale naopak také se druhou nejhorší defenzivou.

„Chtěli jsme to tak hrát. Na podzim jsme těch gólů dostali hodně, ale s příchodem nové stoperské dvojice se ta defenziva na jaře zlepšila. A tím jsme mohli víc myslet na útočnou fázi, kde máme kluky, kteří hrají hodně dopředu. To nám svědčilo, bylo to dobré,“ těší trenéra polenských fotbalistů.

Ten byl rád, že se jeho tým vyhnul záchranářským peripetiím, se kterými v podstatě zápolily všechny zbylé týmy z Vysočiny.

„Aspoň byl klid na práci. Chodili jsme do zápasů s čistou hlavou. Ten závěr byl sice ostřejší, ale to bylo tím, že jsme hráli s týmy, co bojovaly o záchranu,“ dodává Lovětínský.

Góly: 17 Urbánek. 12 Daniel Kavka. 9 Válek, Tlačbaba. 8 Hrdlička. 5 Benda. 3 vlasntí. 1 Šimek, Fadrný, Ujčík, Haala, Zábrodský, Procházka, David Kavka.

Čistá konta: 4 Skočdopole. 2 Vavroušek.

Vyloučení: Benda, Kučera.

Diváci: 2515 (12. místo), nejvíce: 235 (Tasovice, 2. kolo), nejméně: 105 (Slavičín, 22. kolo)

 
­­­­­­­­ ­ ­ ­

­­­­­© 2003 - 2016 Fotbal Polná, kontakt: slavoj@fotbalpolna.cz, Skype: sk­oca007

­­­­­­­Slavoj TKZ Polná na facebooku
­Powered and created by TELE­3 s.r.o.­­