31.05.2017 09:11
počet zobrazení: 872

Druhá liga rozdala sestupové karty, teď už záleží na divizi

Pád Frýdku-Místku znamená maximální počet sestupových míst v MSFL i divizích.
Jihlava Sestupové karty v Moravskoslezské fotbalové lize a obou divizích jsou rozdány jasně. Rozhodl o tom finiš druhé ligy. Už jistě padající poslední Prostějov doplnil nakonec druhý moravský celek Frýdek-Místek. MSFL i divize D a E tak budou mít letos hned tři sestupová místa.

MSFL. Pád jakéhokoliv celku z MSFL nemá žádný vliv na počet sestupových míst v nižších soutěžích. Sestupující týmy se pak dle regionální příslušnosti rozdělí dle potřeby do jedné z divizních skupin. Smutnou jistotu už má Blansko, které si třetí ligu vyzkoušelo jen rok. Na sestupových příčkách je také HFK Olomouc a Třebíč. Ani jeden z týmů nemá záchranu ve svých rukách a ve dvou zbývajících kolech se musí spoléhat na zaváhání ostatních týmů.

Divize D. Jistým sestupujícím se stal poslední Pelhřimov, zbylá dvě místa znamenající pád do krajského přeboru zatím zaujímají Stará Říše s Bystřicí, ale žádnou jistotu nemá ani pětice týmů nad nimi, počítá-li se Vrchovina, které chybí k definitivě bod. Z dalších čtyř ohrožených celků jsou dva z Vysočiny a dva ze Zlínského kraje.

Krajský přebor. Jistá už jsou dvě sestupová místa, ale s každým dalším padajícím týmem z Vysočiny z divize se počet zvýší, tedy maximálně čtyři. Nikdo zatím definitivní jistotu nemá, byť Jemnicko je pádu hodně blízko.

I. A třídy. Z obou skupin dohromady sestupují čtyři týmy (dva nejhorší z každé skupiny), ovšem v závislosti na divizi jich může být šest (tři nejhorší z každé skupiny). V případě lichého počtu sestupuje bodově horší celek ze 12. místa v porovnání obou skupin. Stejně jako v krajském přeboru zatím nikdo jistotu nemá.

I. B třídy. Z obou skupin sestupuje dohromady jistě hned pět týmů, tedy i bodově horší celek ze 12. místa v porovnání obou skupin. V závislosti na divizi ale může spadnout až sedm celků, tedy oba ze 12. místa a horší z 11. místa v porovnání obou skupin. Ve skupině A už mají jistotu pádu do okresního přeboru Počátky s Horní Cerekví. Ve skupině B ještě nikdo definitivně nepadá, i když Třebelovice i Kněžice by musely v posledních třech kolech hodně zabrat.

Zdroj Deník Vysočina. Autor: Ondřej Dudáš.
 
­­­­­­­­ ­ ­ ­

­­­­­© 2003 - 2016 Fotbal Polná, kontakt: slavoj@fotbalpolna.cz, Skype: sk­oca007

­­­­­­­Slavoj TKZ Polná na facebooku
­Powered and created by TELE­3 s.r.o.­­