06.05.2017 20:36
počet zobrazení: 743

Bystřici nesmíme podcenit, říká Lovětínský

Polenský Slavoj zítra hostí zachraňující se Bystřici.
V neděli odpoledne se na hřišti divizní Polné představí další ze soupeřů z Vysočiny. Program 24. kola okoření derby mezi Slavojem a zachraňující se Bystřicí nad Pernštejnem, která hraje o bytí a nebytí!

Polenští se na rozdíl od zítřejšího soupeře vezou momentálně na dobré vlně. „Určitě jsme v pohodě a v kabině panuje dobrá nálada, protože z posledních třech zápasů jsme uhráli sedm bodů,“ potvrzuje kouč Michal Lovětínský, jehož svěřenci se posilnili výhrami nad Pelhřimovem, Slavičínem a naposledy i cenným bodem z Rosic. Z toho plyne i fakt, že se Polná nachází s 34 body v klidném středu tabulky, a nemusí tím pádem hrát pod tlakem.

A podle slov Lovětínského nechce se sbíráním bodů přestat. „Chtěli bychom ten bod zvenku a stoupající formu potvrdit, a to můžeme jedině výhrou,“ má jasno trenér Polné.

V neděli ale přijede do Polné tým, který je s 20 body v pásmu ohroženém sestupem. Bystřice je třetí od konce, a body potřebuje jako sůl. „Ale my jim nic zadarmo nedáme, my chceme zvítězit,“ má jasno Michal Lovětínský.

Zároveň si je ale vědom toho, že hosté půjdou za hranici svých možností a derby pojmou hodně zodpovědně. „Celkově týmy, které hrají o záchranu, hrají důrazný a jednoduchý fotbal, ze zajištěné obrany a na brejk. A proto to pro nás nebude jednoduché,“ má jasno kouč Slavoje. „Pro nás hlavně musí být varovným prstem to, že naposledy porazili 3:0 Břeclav. Rozhodně je nesmíme podcenit, na kluky budeme v tomhle směru apelovat. My se budeme soustředit hlavně na svůj výkon,“ doplňuje.

Lovětínský má navíc příjemné starosti se složením základní jedenáctky. „S tou máme problémy, ale v lepším slova smyslu. Máme zdravé všechny hráče, takže někteří budou muset zůstat na lavičce, nebo je použijeme za béčko, které musíme zachránit v I. A třídě,“ uzavírá kouč divizních fotbalistů z Polné.

Zdroj Deník Vysočina. Autor Vít Brabec
 
­­­­­­­­ ­ ­ ­

­­­­­© 2003 - 2016 Fotbal Polná, kontakt: slavoj@fotbalpolna.cz, Skype: sk­oca007

­­­­­­­Slavoj TKZ Polná na facebooku
­Powered and created by TELE­3 s.r.o.­­