12.07.2005 00:00
počet zobrazení: 1012

Křišťál putuje z Počátek do Polné

Vysočina napsala.
Překvapivým vítězem 51. ročníku turnaje O křišťálový pohár se stali fotbalisté Slavoje Polná. V semifinále si s přehledem poradili s pořadatelským týmem 4: 1, ve finále potom tím nejtěsnějším výsledkem udolali Ledeč, která v uplynulém ročníku sestoupila z krajského přeboru.

Příprava se rozjíždí Turnaj byl poznamenán nepříznivým počasím, s nastalými podmínkami se nejlépe vyrovnala Polná. "Turnaj měl velmi dobrou úroveň, přestože byly velmi těžké podmínky,"chválí pořadatele polenský trenér Milan Palkovič. Ten přivezl do Počátek šestnáctku hráčů, mezi něž byla spravedlivě rozložena zátěž. "Vystřídali se všichni hráči, každý odehrál aspoň tři poločasy,"pochvaluje si Palkovič a dodává: "Před sezonou jsme se sešli poprvé v sobotu." Na tento týden naplánoval svým svěřencům čtyři tréninky, příští týden dojde už na další herní testy. "Ve středu se utkáme se Svratkou, potom ve Věžnici se Žirovnicí a v neděli 24. července nás čeká předkolo poháru se Ždírcem nad Doubravou. Domluvili jsme se se soupeřem, že utkání odehrajeme ve Ždírci, protože naše hřiště je v rekonstrukci,"vysvětluje Palkovič. Účastník I. A třídy skupiny A plánuje i krátké soustředění. "Uskutečníme ho v domácích podmínkách, bude třídenní. V jeho rámci sehrajeme i nějaké přípravné utkání,"poodhaluje tréninkový itinerář Palkovič.
semifinále Polná - Počátky 4: 1 Zápas s účastníkem II. třídy na Pelhřimovsku probíhal od úvodního hvizdu podle not Polné, která vyhrála jednoznačným výsledkem. "Utkání jsme měli v jasné režii a bez problémů jsme postoupili do finále. Soupeř snižoval Králem až za našeho vedení tři nula,"uvádí Palkovič. Góly: Pártl 2, Holas, Bajzík - Král. Poločas: 2: 0
finále Polná - Ledeč 1: 0 "Ve druhém semifinále Ledeč překvapivě vyřadila Třebíč, která přijela do Počátek s divizním A týmem 1: 0,"oceňuje výsledek soupeře Palkovič a pokračuje v hodnocení utkání: "Dali jsem po půlhodině branku po standardní situaci a potom jsme už vedení udrželi. Druhý poločas finále dost ovlivnila bouřka, ale myslím, že jsme vyhráli zaslouženě." Gól: Pártl. Poločas: 1: 0 Sestava: Skočdopole - Kratopchvíl, Bárta, Pártl, Půža, Záškoda, Holas, Krčál, Procházka, Gondek, Skořepa, Körber, Fazekaš, Vampola, Bajzík, Krautšnajdr.
 
­­­­­­­­ ­ ­ ­

­­­­­© 2003 - 2016 Fotbal Polná, kontakt: slavoj@fotbalpolna.cz, Skype: sk­oca007

­­­­­­­Slavoj TKZ Polná na facebooku
­Powered and created by TELE­3 s.r.o.­­