29.06.2005 00:00
počet zobrazení: 1416

Polná investuje do sportovců.

I když se tento článek přímo netýká fotbalového oddílu, tak pro sportovní vyžití a školáky v Polné je to velký přínos. Zdroj článku je z deníku Vysočina.
Přípravy ke stavbě areálu volného času v lokalitě U Studánky v Polné vrcholí. Akce s náklady zhruba ve výši 5,5 milionu korun by se mohla rozjet už začátkem srpna. "Do výběrového řízení na zhotovitele stavby, které jsme nyní vyhlásili, je přihlášeno devět firem a zvítězí samozřejmě nejnižší cenová nabídka,"uvedl starosta Polné Jindřich Skočdopole. Doplnil, že ministerstvo financí poskytne dotaci ve výši 4,050 milionu. Zbývající částku bude muset radnice doplatit z městské kasy.

Kolaudace ještě letos Kromě toho je nutné udělat na pozemku také část kanalizace i přeložku vysokého napětí, což náklady ještě zvyšuje. To však vyřešila první rozpočtová změna na rok 2005, kterou schválili zastupitelé na svém posledním zasedání. V Polné tak vyroste víceúčelové dětské hřiště a sportoviště na ploše téměř čtyř tisíc metrů čtverečních. Chybět nebudou tenisové kurty, plac na malou kopanou, hřiště na volejbal a basketbal nebo běžecká trať a doskočiště. Místo bude i pro ty nejmenší. Hřiště by mělo být dokončeno a zkolaudováno ještě v letošním roce. Bude to však až na podzim, a sportovcům tak nezbude příliš času na jeho využití.

Opraví se i tělocvična Nejen do venkovního sportoviště však město investuje. Další peníze v dohledné době spolkne také rekonstrukce tělocvičny v areálu bývalého středního odborného učiliště. Ta po prodeji budov učiliště zůstala městu, které na ní trvalo. Tělocvičnu totiž využívají školy, zájmové organizace i spolky. "Je tam nevyhovující podlaha, na jejíž rekonstrukci padne 650 tisíc korun. Nová plynová přípojka bude stát 250 tisíc,"vypočítal starosta. Tělocvična bude mít také samostatné topení. Vše by mělo být dokončeno do konce srpna a připraveno na nový školní rok.
 
­­­­­­­­ ­ ­ ­

­­­­­© 2003 - 2016 Fotbal Polná, kontakt: slavoj@fotbalpolna.cz, Skype: sk­oca007

­­­­­­­Slavoj TKZ Polná na facebooku
­Powered and created by TELE­3 s.r.o.­­