23.06.2005 00:00
počet zobrazení: 1635

Martin Kříž - nejlepší střelec okresního přeboru

Převzato z deníku Vysočina.
Jak jsme již před týdnem avizovali, z fotbalového okresního přeboru Jihlavska nechce nikdo o soutěž výš. Tento týden se nevídaná situace "upekla"úplně. Polná má jinou strategii Po šestadvaceti kolech se na první a postupové pozici usadila rezerva Polné, ta se ovšem kvůli jiné strategii klubu role postupujícího dobrovolně vzdala.

Máme jiné plány.
Chceme pracovat s mládeží. Dorostenci i žáci nám postoupili do krajského přeboru, a navíc mít béčko v I. B třídě a áčko o soutěž výš, to by mohla být sebevražda. Nemáme ani adekvátní hráčský potenciál pro dvě takové soutěže," prozradil předseda TKZ Slavoj Polná Jindřich Skočdopole.

Beranov se musí omladit
Postupová radost tak rázem mohla propuknout ve Velkém Beranově, který skončil pouze díky lepším vzájemným zápasům před Nadějovem na druhém místě. Do I. B třídy ovšem ani Beranovští nemíří. "Kdybychom měli postup v plánu, tak půjdeme. A i když se nám sezona letos vydařila, nemáme hráčský kádr na krajskou soutěž. Musíme ho nejdříve omladit a pak uvažovat o něčem takovém,"prozradil vedoucí týmu Velkého Beranova Zdeněk Prokeš.

Nadějovu chybí peníze
Zrak se rázem upřel na "bronzový" Nadějov. Jenže ani tady okresní fotbalový svaz krajského města neuspěl. Postup prý nedovolila finanční situace klubu. "Z prvního místa bychom šli, ale ze druhého a za 25 tisíc, které nemáme, jsme to vzdali,"říká Stanislav Klimeš, vedoucí nadějovského týmu. "Máme i problémy s kabinami rozhodčích,"přidává další důvod.

V Kostelci se málem rozhodli pro postup
Vykřesat jiskru naděje a vyřešit postupový rébus se pokusili v Kostelci, který skončil s 46 body čtvrtý. O postupu se hodně spekulovalo. Nakonec většina rozhodla, že se postupová euforie konat nebude. "Říkal jsem jim, ať se podívají na Jihlavu, která nemá strach a jde do toho. Pro byl i trenér, ale neuspěli jsme. Rozhodlo se tak, že ještě rok počkáme,"prozrazuje manažer Kostelce Dalibor Pecka. "Nejspíše rozhodla otázka peněz. Nebáli bychom se, že tam uděláme ostudu, ale nejdříve musíme dodělat zázemí a trochu zrekonstruovat areál,"doplňuje Pecka.
Bita bude III. třída
Krajskou soutěž si nechtějí vyzkoušet ani páté Bítovčice, kterým okresní přebor vyhovuje, a i zbytek startovního pole chce v soutěži alespoň příští sezonu setrvat. "Z přeboru nikdo nepostoupí. To je už jednoznačné,"potvrzuje předseda VV OFS Jihlava Miroslav Vrzáček nepříliš potěšující fakt. Minulý rok se se stejným problémem potýkali na Pelhřimovsku, ale na Jihlavsku je to premiéra. "Žádný z týmu nezareagoval, a proto půjde podle koeficientů z ostatních okresních soutěží tým z jiného okresu. Nejspíše z Havlíčkobrodska,"prozrazuje Vrzáček, který vzniklou situaci bude společně se svými kolegy řešit. "Jestli by neměl nikdo postupovat, tak nač o přeborníka hrajeme? Budeme se tím zabývat. Týmy si musí vytvořit podmínky, aby mohly jít výš,"doplňuje a uzavírá: "Navíc nám to naruší postupovou a sestupovou matematiku. Z III. třídy nepoustoupí dva, ale pouze jedenu, a naopak musí do IV. třídy sestoupit dva týmy místo jednoho."
Padající Mrákotín by rád zmobilizoval síly 
Hrobníkovi z lopaty utekly, v posledním kole fotbalisté Růžené, kterým se sezona příliš nevydařila. Aby se stoprocentně zachránili, museli urvat v Hodicích tři body, a to se také povedlo. V hektickém utkání přestříleli domácí 4: 3 a zachránili se. Tím odsoudili k pádu Mrákotín, kterému nepomohlo ani vítězství 1: 0 nad rezervou Telče. Jediný bod je dělil od záchrany. "Je to strašná škoda. V sezoně jsme odehráli několik solidních zápasů, ve kterých jsme ještě minimálně na bod měli dosáhnout, ale nepovedlo se,"smutní sekretář klubu a jeden z hráčů Mrákotína Vilém Čech. "Doplatili jsme i na příliš úzký kádr a v průběhu se to zkomplikovalo i zraněními. Těžko se dávala dohromady sestava a bohužel se nepodařilo začlenit mladé hráče. Nakonec jsme byli rádi, že jsme to dohráli,"upřesňuje situaci v klubu. Mrákotín ovšem neskládá zbraně. Chce zmobilizovat síly a pokusit se vrátit mezi okresní elitu. "Pokud to jen trochu půjde a bude nějaká cesta, tak bychom se chtěli pokusit hrát na špici a třeba se i vrátit zpátky. Díky obci budeme zatravňovat hřiště, takže by bylo dobré, aby se v Mrákotíně hrál minimálně do dvou let opět okresní přebor,"prozrazuje vyhlídky Vilém Čech.
nejlepší střelci OP

21 Martin Kříž (Polná B) Dušan Lovětínský (Růžená)
20 Marek Šťáva (Bítovčice)
18 Karel Biskup (Hodice) Petr Laška (Dobronín B)
17 Luboš Klimeš (Nadějov) Miroslav Pudil (V. Jeníkov)
16 Petr Lindner (Růžená)
14 Daniel Karásek (V. Beranov) David Skala (Mrákotín)
13 Leoš Chvátal (Bítovčice) Jiří Hladílek (V. Beranov)
12 Josef Zelený (Brtnice)
11 Otakar Kotačka (Rantířov B) Jiří Kunst (Nadějov)
10 Miroslav Hlavatý (Jamné) Michal Kratochvíl (Mrákotín)
 
­­­­­­­­ ­ ­ ­

­­­­­© 2003 - 2016 Fotbal Polná, kontakt: slavoj@fotbalpolna.cz, Skype: sk­oca007

­­­­­­­Slavoj TKZ Polná na facebooku
­Powered and created by TELE­3 s.r.o.­­