12.04.2005 00:00
počet zobrazení: 1165

Vysočina napsala.

Ohlasy na 16.kolo I.A třídy mužů.
Víkendové druhé jarní prověrky v I. A a I. B třídách přinesly očekávané výsledky. Tři překvapení se ale zrodila. V sobotu se od Polné očekávala první jarní bodová vlaštovka, ale Dobronín byl proti. Starou Říši nečekaně "vykradl"rozjetý Bedřichov a očekávané "bétřídní"derby ve Stonařově bylo jednoznačnou záležitostí Třeště. Nová hra, nová radost Body, které ležely na hřišti ve Staré Říši, mohly pomoci domácím v boji o poustup, ale i Bedřichovu, který se krčil u dna tabulky I. A třídy a chce se co nejdříve zachránit. Derby mezi Starou Říší nakonec skončilo nečekaným vítězstvím hostů 1: 0, kteří v jarní části neztratili ještě ani bod. "Body mají cenu zlata. I v tabulce to je už znát,"těší trenéra Bedřichova Stanislava Muzikanta, jehož tým by chtěl body z Říše potvrdit i ve dvou následných zápasech, které hraje doma. "Víme, že nás čeká ještě hodně práce, ale rozjeli jsme to dobře. Velký podíl na dobrém začátku má gólman Jančok, který je v brance jistý a svým výkonem dokáže motivovat i hráče v poli,"chválí strážce svatyně Muzikant. Stará Říše naopak přišla o tři takřka povinné body. Na domácím hřišti taková ztráta mrzí, ale trenér Jaroslav Svítil zůstává klidný. "Do konce je ještě daleko. Ztrácet budou i ostatní,"věří Svítil. "Soupeř předvedl obětavý výkon, dobře bránil a takový výsledek si asi zasloužil,"říká trenér Staré Říše a dodává: "Prohra nás myslíme nepoznamená. Jak říkám, nová hra, nová radost. Teď nás čekají dva zápasy v řadě doma, tak věřím, že je zvládneme."
Polná se propadá O druhé derby I. A třídy skupiny B se postarali fotbalisté Dobronína a Polné. Hostům vyšel první poločas a zdálo se, že se tým Milana Palkoviče konečně zvedá z bídy, ve které po podzimu i jarní premiéře byl. Ale druhá půlka už měla pouze jediného dirigenta. Byli jím domácí, kteří se nakonec dočkali i vítězné branky. Polná tak stále tápe. Propadla se na desáté místo a k sestupovým příčkám nemá daleko.
Cenný bod přivezla Telč z Jemnice za remízu 2: 2. Hostující tým nezačal příliš dobře. Domácí získali ještě v první pětačtyřicetiminutovce dvougólový náskok, ale povedeným závěrem se Telči podařilo srovnat. "Bod je po nepovedené první půlce nakonec dobrý. Po změně stran jsme ale začali hrát velmi dobře a v závěru jsme mohli i výsledek zvrátit, bohužel to tam nepadlo,"smutní kouč Telče Milan Opravil.
 
­­­­­­­­ ­ ­ ­

­­­­­© 2003 - 2016 Fotbal Polná, kontakt: slavoj@fotbalpolna.cz, Skype: sk­oca007

­­­­­­­Slavoj TKZ Polná na facebooku
­Powered and created by TELE­3 s.r.o.­­