27.12.2004 00:00
počet zobrazení: 1346

Vysočina napsala.

Místo boje o špičku čeká Polnou hra o záchranu.
Pouze zklamáním skončila podzimní část fotbalové I. A třídy skupiny B pro Slavoj TKZ Polná. Tým již delší dobu ztrácel na lesku, který ho zdobil a ani s novým trenérem na lavičce nevybočil z vyjetých kolejí. Podle plánů měli Polenští přezimovat na špici tabulky, ale realita je jiná. Po třinácti kolech ztrácejí na vedoucí Okříšky šestnáct bodů a jsou až desátí.

Velmi špatný úvod

S ambicemi přišel do Polné i nový trenér Milan Palkovič, který měl dát týmu impuls. Nejen jeho vidina se ovšem velmi brzy začala rozplývat. " Začátek určoval celý podzim.

První zápas s Bedřichovem, který vyrovnal ve čtvrté minutě nastavení, nás hodně poznamenal," vidí problém hned v nevydařeném startu polenský trenér.

Jeho svěřenci pak další kola paběrkovali a ke spokojenosti bylo ve Slavoji daleko. " S Jindrou Skočdopolem ( předseda oddílu - pozn. red.) jsme byli dohodnutí, že se prvních pět šest kol rozkoukáme a uvidíme, jak na tom budeme a jaký cíl si můžeme vytyčit. Příprava napovídala, že by to mohlo být dobré, ale začátek se nevyvedl, tak jsem museli plány přehodnotit," prozrazuje lodivod, který předtím působil v Pelhřimově.

Domácí prostředí nevýhodou

Výhodu domácího prostředí proměnili polenští fotbalisté v nevýhodu, a tady vidí Milan Palkovič jednu z hlavních příčin neúspěchu. " Domácí prostředí pro nás nebylo vůbec domácí. Zde máme velké nedostatky. S týmy, se kterými jsme měli bodovat, jsme se trápili a ztráceli," konstatuje hořce kouč. " Pochlubit" by se v Polné mohli i kolísavostí výkonů. " Když už jsme zahráli velmi dobře venku, což se stávalo daleko častěji než doma, nedokázali jsme výsledek potvrdit v dalším utkání," naráží i na poslední dvojzápas a remízu se suverénem z Okříšek a následný výbuch na domácím scéně s Přibyslavicemi.

V kabině ztráceli hlavu

S přibývajícími neúspěchy začala hrát velkou roli psychika. Polná byla pod tlakem a nedokázala dotáhnout do vítězného konce ani velmi slibně rozjetá utkání. " Kluci zahráli výborně první poločas, kromě neproměněných šancí jsem jim nemohl nic vytknout, ale během patnácti minut v kabině se v nich něco zlomilo a do druhé půle vyběhl úplně jiný tým," prozrazuje trenér a sám nevěřícně kroutí hlavou. " To se přece nemůže stát, že ztratí koncentraci. Kdyby to byl jeden hráč, ale většinou šlo o celý tým. Klukům tohle musím vytlouci z hlav," dodává, ale vzápětí své ovečky obhajuje: " Kromě utkání s Jemnicí a Opatovým, kteří nás přehráli, jsme s každým odehráli vyrovnané partie. Rozhodovala ale větší psychická pohoda, která nám chyběla."

Chystají se posily

V kádru se neobjevila ani osobnost, která by strhla své spoluhráče k bojovnějšímu výkonu a dostala tým z krize. Několikrát se Polné " povedlo" i soupeře podcenit, za což se body rozhodně nerozdávaly. " Nemáme tahouna, který by vzal tu zodpovědnost na sebe a na hřišti to pobláznil. Je to škoda, ale přes zimu na tom budeme pracovat," plánuje Palkovič, že by už v lednu rád viděl ve svém kádru novou tvář. " Zájem máme o Karla Pojezného, který je zkušený a mohl by nám pomoci. I on souhlasil, tak to snad vyjde," přál by si kouč, který už nyní chce skládat tým na příští sezonu. Pojezný by totiž neměl být jedinou posilou. " Chceme vytvořit nějaký základ pro další sezonu, a také ještě získat jednoho krajního obránce. Naše hra potřebuje na lajnách oživit," netají se.

Příprava na jarní část, ve které si zahraje Polná i turnaj na umělé trávě v Jihlavě, začne už 5. ledna. " Turnaj je velmi dobře obsazený, takže pro nás bude pouze přínosem. Chodit budeme do haly, posilovny a samozřejmě i ven, takže program bude docela nabitý," říká polenský stratég. " Místo boje o postup nás čeká boj o záchranu, a i když nám jarní los moc nepřeje, věřím, že máme natolik silný tým, že dohrajeme soutěž bez problémů," uzavírá trenér Milan Palkovič.

 
­­­­­­­­ ­ ­ ­

­­­­­© 2003 - 2016 Fotbal Polná, kontakt: slavoj@fotbalpolna.cz, Skype: sk­oca007

­­­­­­­Slavoj TKZ Polná na facebooku
­Powered and created by TELE­3 s.r.o.­­